Miód ma mnóstwo właściwości
DAPA Images

Dlaczego warto zjeść łyżkę miodu przed snem?

Miód zawiera w sobie ogromną ilość wartości odżywczych, które odgrywają bardzo ważną rolę w wielu procesach zachodzących w ludzkim ciele. Już nawet 1 łyżeczka tego specyfiku ma ogromny wpływ na zdrowie. Jedzenie miodu na noc pozwala polepszyć jakość snu, a także pomóc przyspieszyć metabolizm.

Miód jest znany od tysiącleci - antyczne cywilizacje korzystały z jego właściwości w leczeniu czy zwykłym gotowaniu. Obecnie miód jest jedynie dodatkiem do słodyczy lub napojów, który pozwala nadać im słodkiego i niepowtarzalnego smaku. Można go wykorzystać jednak w inny sposób.

Powszechnie uznaje się go jako naturalny antybiotyk, który często stosowany jest w ramach leczenia zapalenia górnych dróg oddechowych. Jeśli chcesz uzyskać lepszy sen, o poranku budzić się wypoczęty i cieszyć się doskonałym zdrowiem, jedna łyżka miodu przed snem może ci w tym pomóc.

1 łyżka miodu przed snem pomoże w lepszym spaniu

Za dobry sen w dużej części odpowiada gospodarka hormonalna i neuroprzekaźnikowa - jeśli w mózgu są obecne jakieś niedobory tych substancji, możemy mieć znacznie gorszy sen. Dlatego specjaliści zalecają zjedzenie choćby jednej łyżki miodu przed położeniem się do łóżka.

Miód ułatwia przenikanie do mózgu tryptofanu, który jest bardzo istotny podczas produkcji serotoniny, tak zwanego hormonu szczęścia. Jej niedobory mogą wywoływać depresje, bezsenność oraz osłabienie organizmu. Z kolei sama serotonina wpływa na produkcję melatoniny.

Jakich naczyń nie powinno się wkładać do zmywarki?Jakich naczyń nie powinno się wkładać do zmywarki?Czytaj dalej

Melatonina jest odpowiedzialna za cykl dobowy - w czasie dnia mózg produkuje jej niewielkie ilości, pozwalając na aktywność i bystrość umysłu.Gdy za oknem zaczyna robić się ciemno, to sygnał dla mózgu, aby zwiększyć jej produkcje i wtedy łatwo nam zasnąć. Dlatego jej niedobory są częstym problemem ze snem.

Na naszym portalu znajduje się wiele innych wiadomości, które mogą zaspokoić twoją ciekawość. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy powody tak wysokich cen warzyw w sklepach spożywczych. W tym tekście pokazujemy bardzo ciekawe odkrycie - w amerykańskim miodzie wykryto straszliwą substancję.

Miód

Źródło: canva.com/ Yaroslav Danylchenko

Miód ułatwi odchudzanie

Do wakacji pozostało już niewiele czasu i dużo ludzi chce zrzucić kilka kilogramów, aby dobrze prezentować się na plaży. W tym celu oczywiście najlepsze są deficyt kaloryczny i ćwiczenia, które sprawią, że nadmiar tkanki tłuszczowej zostanie spalony.

Można sobie w tym pomóc poprzez jedzenie jednej łyżki miodu przed snem. Fruktoza, która jest głównym cukrem obecnym w tym produkcie, jest wolniej przyswajana przez organizm. Według niektórych działa również termogenicznie, a więc zwiększa temperaturę ciała, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

Wątroba, pod wpływem miodu, produkuje glukozę, a ta jest głównym paliwem mózgu. Pod jej wpływem wytwarza on hormony pomagające w spalaniu tłuszczu. Według badań, sportowcy, którzy jedli dużą ilość miodu zgłaszali znacznie szybsze chudnięcie niż ci, którzy w swojej diecie mieli go znacznie mniej.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: porady.interia.pl

Następny artykuł