Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Dodała do wody i wstawiła do mikrofalówki. Po chwili sprzęt lśnił czystością
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 27.05.2023 14:54

Dodała do wody i wstawiła do mikrofalówki. Po chwili sprzęt lśnił czystością

czyszczenie mikrofalówki
YouTube/@ThePusheenFamily

Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem przydatnym w kuchni. Dzięki niej możemy w szybki sposób podgrzać dania, przygotować posiłek lub rozmrozić produkty. Jednak jak wyczyścić mikrofalówkę? Jest na to skuteczny sposób. Koniecznie go wypróbujcie. 

Mikrofalówka - dbaj o nią systematycznie

Ważne jest, byśmy systematycznie czyścili kuchenkę. Wtedy najłatwiej będzie nam usunąć zabrudzenia. Im starsze zanieczyszczenie, tym gorzej będzie nam się go pozbyć. Po każdorazowym użyciu kuchenki należy ją przetrzeć wilgotną ściereczką.

Jeżeli pozwolimy sobie, żeby brud się nawarstwił, będziemy musieli włożyć więcej pracy w czyszczenie sprzętu. Użytkownicy kuchenek polecają różne metody czyszczenia mikrofali. Można to robić z użyciem octu, sody i płynu do mycia naczyń. My sięgamy po bardzo szybki sposób rodem z YouTube. Zapewnia on idealną czystość.

Masz 1,5 szklanki jogurtu? Zrób puszyste ciasto. Będzie hitem na twoim stole

Dodaj do wody i wstaw do mikrofalówki. Czystość i zapach gwarantowane

Mikrofalówkę możemy w prosty sposób wyczyścić przy pomocy wody i cytryny. Najpierw wlewamy wodę do miski, z przekrojonej na pół cytryny wyciskamy sok, a następnie cytrynę wkładamy do miseczki z wodą. Naczynie wkładamy do mikrofali i nastawiamy czas na 5 minut.

Po upływie 5 minut wyjmujemy miskę z mikrofali. Pamiętajmy, że będzie ono bardzo gorące, dlatego musimy użyć rękawicy. Do czyszczenia mikrofali najlepiej użyć ściereczki z mikrofibry. Przecieramy nią wnętrze mikrofali. Gdy za pierwszym razem zabrudzenia nie schodzą, zamaczamy ściereczkę w miseczce z cytryną i przecieramy kolejny raz. 

Skuteczny i prosty sposób na zabrudzenia

Czyszczenie mikrofalówki z użyciem wody z cytryną sprawia, że zabrudzenia bardzo łatwo się rozpuszczają i dają się w prosty sposób usunąć. I to bez grama chemii. To dotyczy również starszego brudu i resztek jedzenia z wnętrza mikrofali. Kuchenka mikrofalowa dzięki temu sposobowi będzie lśnić czystością. 

Cytryna ma właściwości rozjaśniające i działa podobnie jak ocet, czyli doskonale rozpuszcza tłuszcz i inne zabrudzenia. Zastosowanie cytryny ma jeszcze jedną zaletę. Zostawia ona świeży i miły zapach we wnętrzu kuchenki mikrofalowej. Pisaliśmy o innych trikach na czyszczenie mikrofalówki. Radziliśmy też, czego nie wkładać do mikrofalówki. 

mikrofalówka

Źródło: YouTube/@ThePusheenFamily