Smakosze.pl
Jagodzianki za krocie

Canva / Daniel_Dash; WP Kobieta

Horrendalnie drogie jagodzianki w jednym z polskich lokali

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Jagodzianki przeważnie nie zaliczają się do drogich specjałów. Jednak czasem ich cena może przyprawić o zawrót głowy. Okazuje się, że w jednej z podwarszawskich cukierni za jedną jagodziankę możemy zapłacić nawet 10 złotych.

Bez wątpienia jagodzianki są nie lada smakołykiem, któremu bardzo ciężko się oprzeć. Nie bez powodu tak wiele osób zajada się nimi z miłą chęcią. W niektórych lokalach jagodzianki zaskakują wysoką ceną.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Jagodzianki za 10 złotych

Nie da się ukryć, że jagodzianki niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Wszystko za sprawą ich niecodziennych walorów smakowych. Jakiś czas temu prezentowaliśmy domowy przepis na wyśmienite jagodzianki.

Przeważnie jagodzianki po prostu kupujemy w cukierniach. Zwykle nie spodziewamy się, że ich koszt będzie większy niż 5 złotych za sztukę. Klientka jednej z podwarszawskich cukierni nie mogła uwierzyć oczom, kiedy spojrzała na paragon.

Jedna z czytelniczek portalu WP Kobieta podzieliła się z niniejszą stroną zdjęciem paragonu, który może przyprawić o zawrót głowy. Kobieta zapłaciła za sześć jagodzianek aż 60 złotych. Tym samym każda z nich kosztowała 10 złotych.

Krokiety w niecodziennym wydaniu

Krokiety z nietypowym, jajecznym farszem

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu WP Kobieta, z którego pochodzi zdjęcie paragonu, jagodzianki warte spore pieniądze pochodzą z cukierni Jarzyna w Brwinowie. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na wysoką jakość produktów, tamtejsze wypieki zawsze były trochę droższe.

- O jagodziankach od Jarzyny słyszałam już wiele. Postanowiłam sama ich spróbować i na przyjście znajomych kupiłam kilka sztuk. Nie patrzyłam na cenę, bo nawet nie przyszło mi do głowy, że będą droższe niż 4-5 złotych za sztukę - wspomniała czytelniczka portalu WP Kobieta.

Jagodzianki warte fortunę

Jagodzianki warte fortunę

WP Kuchnia

Podwarszawskie jagodzianki droższe od tych od Magdy Gessler

Nie od dziś wiadomo, że specjały od Magdy Gessler kosztują niemałe pieniądze. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, ile kosztują frykasy w delikatesach U Fukiera. Mało kto spodziewałby się, że jagodzianki w podwarszawskiej cukierni są droższe od tych dostępnych w lokalu słynnej restauratorki.

Okazuje się, że w cukierni Słodki Słony w Warszawie, za którą odpowiada Magda Gessler, jagodzianki kosztują 9 złotych. Jest to o 10% taniej niż w lokalu mieszczącym się w podwarszawskim Brwinowie.

Trzeba przyznać, że jagodzianki za 10 złotych nie są codziennym widokiem. Nie można jednak zapomnieć, że za dobrą jakość trzeba zapłacić więcej. Czytelniczka portalu WP Kobieta podzieliła się swoimi wrażeniami.

- Przeraziłam się, gdy zobaczyłam paragon. Ostateczna kwota to 104 zł, ponieważ kupiłam jeszcze 4 malutkie desery po 11 zł za sztukę. W drodze do domu zjadłam jedną kosmicznie drogą jagodziankę i trzeba przyznać, że jest naprawdę bardzo smaczna. Ciasto jest idealne, w środku jest mnóstwo jagód. Nie jest to dżem jagodowy ani coś podobnego, tylko prawdziwe owoce - zrelacjonowała kobieta.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >