Smakosze.pl

Canva / ALLEKO

Jak długo można przechowywać śledzie w lodowce?

26 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Proch

Z okazji nadchodzących świąt, śledzia przygotowujemy w dużej ilości na wszelkie możliwe sposoby. Z tego względu po uroczystych dniach często zostaje jego spory zapas. Jak długo można przechowywać śledzie w lodówce? W zależności od metody przygotowania jest to od 2 do nawet 14 dni.

Śledź w śmietanie, śledzie korzenne, czy klasyczny śledź w cebulce - niejedna porcja ryby zostanie po świątecznej uczcie. Nikt z nas nie lubi marnować jedzenia. Dowiedz się jak długo można przechowywać śledzie w lodówce oraz jak należy to robić w prawidłowy sposób.

Jak długo można przechowywać śledzie w lodówce, jeśli są w oleju?

Śledzie w oleju są bardzo popularną formą tej przekąski. Może zdarzyć się, że jakaś ich część nie zniknie ze świątecznego stołu. Jak długo można przechowywać śledzie w lodówce?

Zacznijmy od rodzaju pojemnika. Niezależnie od sposobu przygotowania śledzia, zawsze należy trzymać je w szklanych, szczelnie zamykanych słojach. Ryba przechowywana w plastikowych pojemnikach bardzo szybko zepsuje się i przesiąknie nieprzyjemnym zapachem.

Termin przydatności śledzi w oleju zależy od tego, w jakiej formie je kupiliśmy. Płaty śledziowe przyrządzone w ten sposób i zamknięte szczelnie w słoiku nadają się do zjedzenia nawet do dwóch tygodni od przygotowania. Od momentu otwarcia słoika czas ten redukuje się do dwóch dni.

Jeśli kupiliście śledzie na wagę, mają one krótszy termin do bezpiecznego spożycia. Najlepiej zjeść je w ciągu tygodnia od daty zakupu. Spowodowane jest to tym, że nie mamy wiedzy, jak długo śledzie leżały w sklepie przed kupnem.

Aby przedłużyć termin przydatności śledzi przygotowywanych z cebulką, warto pamiętać o jednej zasadzie. Cebula jest warzywem, które dość szybko się psuje. Aby tego uniknąć, przed włożeniem jej do słoika koniecznie należy ją sparzyć, czyli przelać wrzątkiem.

Jak długo można przechowywać śledzie w lodówce, jeśli były przygotowane w śmietanie?

Smaczne i delikatne filety w śmietanie mają wielu zwolenników. Jak długo można przechowywać śledzie w lodówce, jeśli były przygotowane w takiej formie? Jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Aby przedłużyć czas przydatności śledzi do spożycia, należy wybrać produkt najwyższej jakości. Dobra, świeża śmietana wpływa korzystnie nie tylko na smak potrawy. Znacząco też wydłuża okres, w czasie którego możemy to danie zjeść bez obaw.

Szczelnie zamykany słoik jest kluczowy, jeśli chodzi o to, jak długo można przechowywać śledzie w lodówce. Podobnie jak w przypadku śledzi w oleju, unikajmy za wszelką cenę pojemników plastikowych. Właściwie przygotowane i przechowywane śledzie w śmietanie będą bezpieczne do jedzenia nawet do tygodnia czasu.

Wypróbuj prosty i skuteczny przepis na śledzie korzenne . Klasyczne śledzie w oleju możesz przygotować w zaskakujący sposób .

Canva / atlasstudio
Canva / atlasstudio

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Tagi:

Podobne artykuły

Porady

Czym się różni żurek od białego barszczu? 1 detal jest najważniejszy
Czytaj więcej >

Porady

Czy trzeba solić warzywa na sałatkę jarzynową? Mało kto zna tę zasadę
Czytaj więcej >

Porady

Jak uratować mętny, nieapetyczny rosół? Prosty patent zadziała od razu
Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić kremowy sernik, który nigdy nie pęka? Kluczowy jest 1 detal
Czytaj więcej >

Porady

Wyszedł rzadki i zwarzony? Nie wylewaj, domowy majonez da się uratować
Czytaj więcej >

Porady

Najlepsi kucharze wlewają do żurku ocet. Powód nie mieści się w głowie
Czytaj więcej >
Aleksandra Proch

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Gotować lubiłam od najmłodszych lat, kiedy to z ochotą pomagałam mamie w kuchni. Nowe smaki chętnie odkrywam w czasie wakacyjnych wojaży. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką oraz jeżdżę na rowerze górskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]