Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak mrozić karpia? Jeden szczegół jest absolutnie kluczowy, trzeba mieć świadomość

Jak mrozić karpia? Jeden szczegół jest absolutnie kluczowy, trzeba mieć świadomość

Jak mrozić karpia?
canva/Dar1930

Karp wigilijny zagości w wielu domach. Jeśli po kolacji pozostanie Wam jeszcze spora ilość potrawy, można z powodzeniem ją zamrozić. Trzeba jednak trzymać się kilku zasad. Podpowiadamy, jak bezpiecznie mrozić rybę.

Mrożenie karpia jest świetnym sposobem na przedłużenie jego zdatności do spożycia. Przechowywanie w chłodzie pomoże zarówno w bezpiecznym spożyciu już przyrządzonych potraw z ryby, jak i w przechowaniu wcześniej kupionych porcji do wigilijnej kolacji.

Jak bezpiecznie mrozić karpia? Koniecznie bez panierki

Sposób zamrażania będzie zależał od stanu ryby. Jeśli planujemy tak przechować karpia usmażonego w panierce, koniecznie musimy pozbawić go otoczki. I tak nie przetrwa rozmrażania w nienaruszonym stanie, a może być przyczyną problemów trawiennych.

Kawałki ryby należy też zawinąć w folię aluminiową. W takiej formie można już włożyć je do zamrażalnika. Gdy się dobrze schłodzi, warto pakunki przenieść do pojemnika lub strunowego woreczka i dokładnie je opisać. Będzie zdatny do spożycia przez pół roku od daty zamrożenia.

Jak mrozić karpia surowego?

Postępowanie w przypadku ryby świeżej jest podobne do opisanego powyżej przypadku smażonego w panierce filetu. W tym przypadku także konieczne będzie osobne zamrażanie w folii aluminiowej oraz opisanie produktu.

Korzystne dla łatwego spożycia będzie również dzielenie karpia na porcje oraz doprawienie go jeszcze przed włożeniem do chłodziarki. Jedyna różnica polega zatem na braku konieczności usuwania panierki.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy na wigilijnego karpia. Polecamy niezwodny patent na przysmak w sosie szarym. Być może skusi was też wersja w galarecie — jej niestety nie można zamrozić.

Wiemy, jak mrozić karpia
canva/Thitikorn Suksao

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Tagi: Ryba Danie Dieta