Smakosze.pl

Canva / Qwart

Mrozisz surowe. czy ugotowane pierogi? Wiemy, jaki sposób jest najlepszy

26 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Proch

Mrożenie pierogów w okresie świątecznym jest wyjątkowo popularne.Jak mrozić pierogi, aby nie pękały i nie sklejały się ze sobą? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, postaramy się jednak rozjaśnić nieco temat.

Pierogi można mrozić zarówno w formie surowej jak i gotowanej. Obie metody posiadają wady i zalety. Jak mrozić pierogi i który sposób jest najlepszy? Po zapoznaniu się z poniższym tekstem będziecie mogli wybrać najwłaściwszy sposób dla swoich potrzeb.

Jak mrozić pierogi gotowane?

Mrożenie ugotowanych pierogów gwarantuje, że podczas odgrzewania farsz będzie odpowiednio ciepły i dogotowany. Takie pierogi można także odsmażać na patelni. Jak mrozić pierogi gotowane?

Ugotowane w osolonej wodzie z dodatkiem oleju pierogi studź na obsypanej mąką tacce. Nie powinny się one ze sobą stykać, dzięki czemu nie posklejają się. Pierogów nie można jednak studzić zbyt długo. Przesuszone zanadto ciasto będzie miało tendencję do pękania.

Tackę z pierogami wstaw do zamrażarki na wstępne mrożenie. Po ok. 2 godzinach możesz poporcjować je w woreczki lub plastikowe pojemniki. Gotowe porcje włóż z powrotem do zamrażarki i odmrażaj wedle potrzeby. Gotowane pierogi w zamrażalniku mogą spędzić do 4 tygodni.

Jak mrozić pierogi surowe?

Jeśli chodzi o mrożenie pierogów surowych, ważna jest jedna zasada. Surowe może być tylko ciasto, farsz zaś należy wcześniej ugotować. Dzięki temu mamy pewność, że podczas rozmrażania nadzienie nie będzie niedogotowane.

Jak mrozić pierogi surowe? Podobnie jak w przypadku gotowanych, porozkładaj je na tacce w odpowiednich odstępach i włóż do wstępnego mrożenia. Po 2 godzinach pierogi możesz podzielić na porcje i wsadzić do zamrażalnika.

Mrożone surowe pierogi mają przydatność do spożycia nawet do 3 miesięcy. Dzięki temu możemy być niemal pewni, że nic się nie zmarnuje. Takich pierogów przed podaniem nie rozmrażamy, a po prostu wrzucamy na osolony wrzątek. Pierogów surowych, w przeciwieństwie do gotowanych, nie możemy odgrzewać na patelni. Odkryj smakowity farsz na wigilijne pierogi . Tradycyjne nadzienie i delikatne ciasto na pierogi znajdziecie w tym przepisie .

Canva / revenaif
Canva / revenaif

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Tagi:

Podobne artykuły

Porady

Czym się różni żurek od białego barszczu? 1 detal jest najważniejszy
Czytaj więcej >

Porady

Czy trzeba solić warzywa na sałatkę jarzynową? Mało kto zna tę zasadę
Czytaj więcej >

Porady

Jak uratować mętny, nieapetyczny rosół? Prosty patent zadziała od razu
Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić kremowy sernik, który nigdy nie pęka? Kluczowy jest 1 detal
Czytaj więcej >

Porady

Wyszedł rzadki i zwarzony? Nie wylewaj, domowy majonez da się uratować
Czytaj więcej >

Porady

Najlepsi kucharze wlewają do żurku ocet. Powód nie mieści się w głowie
Czytaj więcej >
Aleksandra Proch

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Gotować lubiłam od najmłodszych lat, kiedy to z ochotą pomagałam mamie w kuchni. Nowe smaki chętnie odkrywam w czasie wakacyjnych wojaży. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką oraz jeżdżę na rowerze górskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]