Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak najszybciej sparzyć kapustę na gołąbki?
Monika Dec
Monika Dec 29.08.2021 02:00

Jak najszybciej sparzyć kapustę na gołąbki?

Projekt bez tytułu - 2021-08-29T183448.021
canva/afro

Gołąbki to tradycyjna potrawa, bez której ciężko wyobrazić sobie polską kuchnię. Ważną czynnością podczas jej przyrządzania jest odpowiednie sparzenia kapusty. Okazuje się, że można to zrobić zupełnie inaczej niż nasze babcie, które wsadzały głąb kapusty do garnka z wodą.

Gołąbki to danie, które z pewnością powoduje szybsze bicie serca u niejednego smakosza. Niestety, jest ono dość pracochłonne, dlatego zdradzamy, co zrobić, aby przygotować je nieco szybciej. Z pewnością dzięki prostym trickom możemy przyśpieszyć jedną z kluczowych czynności - sparzenie kapusty.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jak ekspresowo sparzyć kapustę na gołąbki?

Klasyczny sposób to nabicie główki kapusty na widelec i włożenie go do garnka z gorącą wodą. Można jednak to zrobić w zupełnie inny sposób. Warto wykorzystać do tego piekarnik!

Wytnij głąb kapusty i włóż go do rękawa do pieczenia. Dokładnie zawiąż rękaw z obu stron i włóż do rozgrzanego do 200 stopni C piekarnika. Piecz kapustę przez około 25 minut. Po tym czasie wyciągnij kapustę z rękawa. Jej liście powinny odchodzić same! Co ciekawe podobny efekt uzyskamy ... bez użycia ciepła! Szczegóły poniżej.

Jak sparzyć kapustę na gołąbki w zamrażarce?

Innym dość zaskakującym sposobem na "sparzenie" liści kapusty jest włożenie tego warzywa do zamrażarki. Powinno być tam przechowywane przez 24 godziny.

Po tym czasie wyjmij kapustę, połóż na kuchennym blacie i poczekaj aż się całkowicie rozmrozi. Warzywo będzie idealnie miękkie, a jej liście będą łatwo odchodziły. Być może nie jest to najszybszy sposób na sparzenie kapusty, ale z pewnością warto go znać!

Na naszej stronie znajdziesz wiele wyśmienitych przepisów na gołąbki. Od tych tradycyjnych siostry Anastazji po nietypową grecką wersję tego przysmaku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: newsy gotujmy

Zapraszamy na nasz Instagram