Smakosze.pl
Jedzenie w szpitalu może wywołać nie lada konsternację

Wykop / yazhubal

Jak wyglądają posiłki w niemieckich szpitalach?

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że jedzenie w szpitalach zazwyczaj prezentuje się mizernie. Zarówno porcje, jak i składniki można określić mianem mizernych. Pewien internauta podzielił się swoimi doświadczeniami z posiłkami, które otrzymał w niemieckim szpitalu. Zdjęcia mówią same za siebie.

Jedzenie w szpitalach jest obiektem sporych kontrowersji. Niejednokrotnie mogliśmy się zetknąć ze zdjęciami, które ukazują posiłki wydawane pacjentom w Polsce. Okazuje się, że wcale tak nie musi być. W innych krajach Unii Europejskiej sytuacja prezentuje się zgoła odmienne.

Niemieckie jedzenie w szpitalach może zaskoczyć niejednego smakosza

Każdy, kto przebywał dłużej w placówkach ochrony zdrowia, doskonale wie, że jedzenie w szpitalach pozostawia wiele do życzenia. Już wcześniej poruszaliśmy tę kwestię w jednym z naszych artykułów. Tym razem weźmiemy pod lupę doświadczenia internauty, który musiał spędzić trochę czasu w niemieckim szpitalu.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Jedzenie w szpitalach przeważnie wywołuje spore oburzenie. Dzieje się tak, ponieważ rzadko kiedy pozwala się najeść do syta, a oprócz tego nie prezentuje się zbyt apetycznie. Czasem pacjenci mają pełne prawo do niezadowolenia. Jednak u naszego zachodniego sąsiada szpitalne jedzenie bez wątpienia zachęca do zajadania.

Użytkownik strony Wykop o pseudonimie Yazhubal, jakiś czas temu przebywał w niemieckim szpitalu. Podzielił się z innymi internautami zdjęciami, które jednoznacznie pokazują, jak prezentują się tamtejsze posiłki dla pacjentów.

Internauta przyznał, że wydaje mu się, iż przybrał na wadze z powodu diety, którą otrzymywał w szpitalu. Zgodnie z jego wpisem obejmowało go normalne ubezpieczenie. Pod zdjęciami jedzenia od razu pojawiła się cała masa komentarzy.

Jak internauci zareagowali na niemieckie jedzenie w szpitalu?

Inni użytkownicy portalu Wykop zaczęli przesyłać zdjęcia szpitalnych posiłków, które otrzymali w Polsce i za granicą. Niestety w większości przypadków rodzime dania serwowane w placówkach ochrony zdrowia prezentowały się znacznie gorzej. Niejednokrotnie było to kilka kromek chleba, odrobina masła i wątpliwej jakości wędlina.

Oczywiście nie zawsze jedzenie w szpitalach musi być nieapetycznie. Część internautów zauważyła, że niektóre polskie placówki korzystają z usług firm cateringowych. Wówczas dania wyglądają smacznie i z pewnością również tak smakują.

Niestety większość problemów z posiłkami w szpitalach wiąże się z niedofinansowaniem ochrony zdrowia. Kiedy na każdego pacjenta przypada zaledwie kilka złotych na jedzenie, nie możemy oczekiwać frykasów na talerzu. Warto jednak pamiętać, że odpowiednia dieta pozwala szybciej dojść do siebie.

Patrząc na zagraniczne jedzenie w szpitalach, trzeba przyznać, że podchodzi się do niego w innych krajach bardziej odpowiedzialnie. Na próżno szukać dań bazujących na suchym chlebie i kawałku mięsnej brei złączonej w całość w nieznany sposób.

Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta. W związku z tym niewykluczone, że w naszych szpitalach również nastąpią zmiany. Warto wiedzieć, że coraz więcej Polaków stara się ograniczać spożywanie mięsa.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: wykop / wp.wiadomosci

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >