Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak zamrozić pomidory na zimę? Gospodyni zdradziła niesamowity patent
Redakcja smakosze.pl
Redakcja smakosze.pl 09.09.2022 16:54

Jak zamrozić pomidory na zimę? Gospodyni zdradziła niesamowity patent

jak zamrozić pomidory
Canva / vkbhat

Niewielu ludzi zna odpowiedź na pytanie, jak zamrozić pomidory, aby przy ponownym użyciu miały odpowiednią konsystencję, oraz smak i aromat. Rozwiązanie jest prostsze niż myślisz. Po prostu zamroź pomidory w takiej formie, w jakiej będziesz ich później używać.

Mrożenie to proces, który pozwala na zachowanie smaku i wartości odżywczych warzyw i owoców. Jak zamrozić pomidory? W całości lub w plasterkach, ze skórką bądź bez, pokrojone czy blendowane- wybór należy do Ciebie.

Prosty poradnik jak zamrozić pomidory

Pomidory są warzywem o szerokim zastosowaniu w naszej kuchni. Chętnie spożywamy je na surowo w sałatkach i na kanapkach, a także jako dodatek do dań ciepłych czy sosów. Najlepiej zamrozić je w takiej postaci, w jakiej będziemy ich potem używać.

Do mrożenia pomidorów w całości wybierz mniejsze odmiany. Doskonale sprawdzą się do tego np. pomidory śliwkowe czy pomidorki cherry. Przed mrożeniem pomidory dokładnie umyj i osusz.

Najlepsza rada, jak zamrozić pomidory w całości, to ułożenie ich na desce, tak aby się nie stykały. Następnie wystarczy włożyć je do zamrażarki na jedną dobę. Po upływie tego czasu pomidory poprzekładaj do woreczków i ponownie umieść w zamrażarce.

Pomidory możesz zamrozić też pokrojone na plasterki. Ze względu na krojenie, wymaga to nieco więcej czasu, jednak proces, jak zamrozić pomidory w tej formie jest analogiczny do mrożenia ich w całości.

Jak zamrozić pomidory w innej postaci

Jak zamrozić pomidory, które chcemy wykorzystać później jako dodatek do dań czy sosów? Przede wszystkim należy z nich usunąć skórkę. W tym celu nastaw w garnku wodę do gotowania.

Kiedy woda zacznie wrzeć, wkładaj do niej pomidory na kilka minut. Następnie przekładaj je do naczynia z zimną wodą. Po tym zabiegu skórka z pomidorów bardzo łatwo odejdzie.

Po ostudzeniu pomidory pokrój w kostkę lub zblenduj. Tak przygotowane warzywa poprzekładaj do pojemniczków. Możesz użyć również woreczków strunowych. Niezwykły smak pomidorów zachowasz również poprzez ich suszenie. Czy wiesz, że pomidory wyśmienicie nadają się również do kiszenia?

Canva / ArtCookStudio
Canva / ArtCookStudio

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: