Jakie przyprawy dodaje się do krupniku? Warto dorzucić też 1 aromatyczny składnik. Zupa zachwyci
Krupnik jest jedną z niezwykle popularnych, polskich zup. Sycące danie z kaszą warto przygotować na bazie wywaru z dodatkiem suszonych grzybów. W naszym przepisie zdradzimy też inne znakomity przyprawy, które podkreślą jego smak. Sprawdźcie koniecznie.
Prosty w przygotowaniu, sycący i pyszny — taki jest domowy krupnik z dodatkiem suszonych grzybów. Podgrzybki i borowiki świetnie wzbogacają smak jesienno-zimowego dania. Wrzucone wraz z liśćmi laurowymi, zielem angielskim i pieprzem nadają potrawie przyjemnego aromatu. Nie warto ich pomijać.
Przepis na znakomity krupnik
Składniki:
-
2 litry wody
-
50 dag wieprzowych żeberek lub ćwiartka kurczaka
-
2-3 suszone grzyby
-
2 średnie marchewki
-
1 pietruszka
-
kilka zielonych liści pora
-
pół niewielkiego selera
-
3 średnie ziemniaki
-
10 dag kaszy jęczmiennej perłowej
-
1-2 liście laurowe
-
3 ziarna ziela angielskiego
-
5 ziaren pieprzu czarnego
-
sól i pieprz w ilości do smaku
-
posiekana natka pietruszki do podania
Jak zrobić pyszny krupnik? Zupę warto wzbogacić o suszone grzyby
Oczyszczone mięso wkładamy do garnka i zalewamy wodą. Doprowadzamy do wrzenia, po czym gotujemy na niewielkim ogniu godzinę. W początkowym etapie usuwamy powstające szumy i dodajemy liść laurowy, ziarna ziela angielskiego i pieprzu oraz suszone grzyby.
W międzyczasie oczyszczamy włoszczyznę i kroimy ją w kostkę. Ziemniaki kroimy w sześciany o boku 1 cm, a pora płuczemy i rozdrabniamy na cienkie półtalarki. Kaszę płuczemy na sicie. Z gotującego się bulionu wyjmujemy mięso.
Dodajemy wszystkie warzywa oprócz ziemniaków. Gotujemy 10 minut, wrzucamy kaszę, gotujemy 5 minut. Po tym czasie dodajemy ziemniaki i gotujemy całość ok. 20 minut, aż ziemniaki i kasza będą miękkie. Krupnik doprawiamy solą i pieprzem. Wrzucamy też rozdrobnione mięso z gotowania. Krupnik podajemy posypany natką pietruszki lub koperkiem. Smacznego.
Na naszej stronie znajdziecie inne przepisy na polskie zupy. Spróbujcie koniecznie najbardziej tradycyjnych, czyli słodkiej babcinej pomidorówki i ogórkowej przyrządzonej na podsmażonych kiszeniakach.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Jak zrobić domowy jogurt? Banalny sposób ucieszy wielbicieli mlecznego produktu. Nie będą przepłacać
-
Dosyp łyżkę popularnego składnika, a naleśniki będą zdrowsze niż zwykle. Wszyscy je pokochają
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama