Kawa w niezwykłej odsłonie
Pixabay / Free-Photos

Zalety kawy kuloodpornej

Smakowita kawa niejednokrotnie przyprawiała nas o szybsze bicie serca. Istnieje wiele propozycji podania tego napoju. Coraz więcej osób sięga po kawę kuloodporną. Dodaje się do niej masło lub olej kokosowy. Dzięki nim dostajemy większy zastrzyk energii. Kawa w tym wydaniu pomaga również schudnąć.

Kawa jest jednym z tych napojów, po który codziennie sięga wielu smakoszów. Nietrudno natknąć się na osoby rozpoczynające dzień od aromatycznego naparu. Część z nich decyduje się na dodatek w postaci masła lub oleju kokosowego. Co on nam może dać?

Czym jest kawa kuloodporna?

Kawa kuloodporna brzmi co najmniej intrygująco. Od kilku lat zyskuje ona coraz większą popularność. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Kawa.pl, modę na napój w tej odsłonie zapoczątkował amerykański bloger Dave Asprey.

Kawa z dodatkiem masła lub oleju kokosowego została zainspirowana tradycjami tybetańskimi. Mężczyzna podczas podróży zauważył, że Tybetańczycy raczą się tam herbatą z masłem i mlekiem jaków. Bloger zamienił napój na kawę i zastąpił drugi dodatek tłuszczem średniołańcuchowym.

Dave Asprey w 2009 roku opublikował przepis na swoim blogu. Kawa kuloodporna zaczęła spotykać się ze sporym zainteresowaniem. Można było natknąć się na nią nawet w kawiarniach. Autor receptury zachwalał swój wynalazek, jako prosty sposób na spalanie tłuszczu.

Sprytny sposób na wykorzystanie zatyczki od olejuSprytny sposób na wykorzystanie zatyczki od olejuCzytaj dalej

Nie ma jednak żadnych dowodów naukowych, które potwierdzałyby, że kawa kuloodporna działa tak na organizm. Jedyne badania przeprowadził sam Dave Asprey. Jednak napitek w tym wydaniu może nie bez powodu zyskał tyle rozgłosu.

Jak działa kawa kuloodporna?

Kawa w niecodziennej odsłonie ma przynosić szereg korzyści. Zalicza się do nich szybsze spalenie zbędnych kilogramów, eliminację podjadania, poprawę funkcji poznawczych i spory zastrzyk energii. Kawa kuloodporna powinna być pita zamiast śniadania.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o kawie z nietypowym dodatkiem, która wywodzi się ze Skandynawii. Dziś przyjrzymy się kuloodpornej odsłonie słynnego napitku. Tłuszcze nasycone zawarte w maśle, sprawiają, że mamy uczucie sytości. Z kolei kofeina dostarcza dodatkowej energii. W takiej sytuacji następuje podniesienie poziomu ciał ketonowych we krwi.

Należy jednak pamiętać, że kawa zamiast śniadania dostarcza nam o wiele mniej składników odżywczych. W związku z tym lepiej być ostrożnym z tą metodą. Kawa kuloodporna jest bardzo prosta w przygotowaniu.

Wystarczy, że zwykła kawa zostanie przez nas wzbogacona o jedną lub dwie łyżeczki masła. Możemy zastąpić ja olejem kokosowym. Jednak w grę wchodzi również opcja z wykorzystaniem obu tłuszczów. Kawa skrywa również inne sekrety. Jak picie jej z dodatkiem mleka, wpływa na nasze zdrowie?

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Kawa.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł