Smakosze.pl

canva/poplasen, New Port/ Facebook

Kosmiczny rachunek za gaz dla polskiej restauracji

6 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Patacz

Z kulinarnej mapy Polski zniknął kolejny lokal. Tym razem chodzi o restaurację New Port z Gdańska. Przyczyną zamknięcia jest kosmiczny rachunek za gaz, jaki otrzymali właściciele z końcem ubiegłego roku. Kwota kilkukrotnie przewyższa założenia i wynosi ponad 72 tysiące złotych.

Nastał ciężki czas dla branży gastronomicznej w Polsce. Najpierw lockdown spowodowany pandemią COVID- 19, teraz pędząca inflacja i gigantyczne ceny mediów, głównie prądu i gazu oraz produktów spożywczych. Coraz więcej restauracji ogłasza zamknięcie działalności gospodarczej.

Podwyżki cen mediów i coraz wyższe koszty związane z prowadzeniem restauracji, doprowadzają do zamykania się kolejnych lokali gastronomicznych w Polsce. Dla wielu osób prowadzących restauracje, zapłacenie gigantycznych rachunków jest nieosiągalne.

Właściciele restauracji New Port w Gdańsku zadecydowali o zamknięciu lokalu, kiedy otrzymali rachunek za gaz, który kilkukrotnie przewyższał założoną kwotę dopłaty. Tłumaczyli również, że musieliby znacznie podnieść ceny wszystkich dań w menu.

Gigantyczny rachunek za gaz dla restauracji z Gdańska

Właściciele restauracji New Port w Gdańsku na swoim profilu na Facebooku poinformowali o gigantycznym rachunku za gaz, jaki otrzymali z końcem ubiegłego roku.

Rachunek opiewa na kwotę 72 169, 08 zł. Według wyliczeń właścicieli, dopłata miała wynieść około 15 tysięcy zł. Rachunek kilkukrotnie przewyższał więc kwotę zapisaną w umowie.

Właściciele zadecydowali o zamknięciu restauracji

Gigantyczna podwyżka cen gazu, prądu, innych mediów i produktów spożywczych spowodowałaby wzrost ceny każdej pozycji w karcie aż o 15 zł. W związku z tym właściciele zadecydowali o zamknięciu restauracji.

- Frytki powinny kosztować 30 zł, burgery od 41 zł, pizza od 40 zł, danie dnia 50 zł, danie z karty od 55 zł, zupa 27 zł. Takie ceny już za chwilę zastaną nas wszędzie, ale w naszej rzeczywistości nie są one możliwe do dalszego utrzymania restauracji w Nowym Porcie. - piszą właściciele.

W poście na swoim profilu na Facebook nie wykluczają powrotu na rynek. Warunkiem są jednak osiągalne ceny mediów.

Dlaczego warto dodać cynamon do kawy? Napój zachwyca nie tylko smakiem. Poznaj również największy błąd w przechowywaniu miodu . Traci cenne właściwości.

Rachunek za gaz
New Port/ Facebook

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: New Port na Facebook

Tagi:

Podobne artykuły

Restauracje

Niewiarygodne ile kosztuje schabowy u Lewandowskiego. Ceny z menu zwalają z nóg
Czytaj więcej >

Restauracje

Wybrali się do najstarszej restauracji w Europie. 1 detal uznali za niedopuszczalny
Czytaj więcej >

Restauracje

Poszedł do stacji BP na obiad. Opinia nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >

Restauracje

Kuchenne Rewolucje znowu wracają. Wszyscy na to czekali, potwierdzono datę
Czytaj więcej >

Restauracje

Jedyny McDonalds w Polsce, w którym są zupełnie inne ceny. Za kawę zapłacisz majątek
Czytaj więcej >

Restauracje

Odwiedził restauracje w okolicy Zakopanego i wybrał 4 najlepsze. W jednej zapiera dech w piersiach
Czytaj więcej >
Magdalena Patacz

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Przygotowuję dla Was przepisy i porady kulinarne. Lubię gotować i odkrywać nowe smaki, a pisanie to moja pasja. Prywatnie jestem fanką powieści fantastycznych, klasycznego rocka i gier komputerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]