Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Kupił pierogi na jarmarku bożonarodzeniowym, ta cena to jakiś żart. „Nie wiem, czy jadłem gorsze”

Kupił pierogi na jarmarku bożonarodzeniowym, ta cena to jakiś żart. „Nie wiem, czy jadłem gorsze”

KSIĄŻULO je pierogi na jarmarku bożonarodzeniowym
YT/KSIĄŻULO

Pierogi na jarmarku bożonarodzeniowym są jak najbardziej na miejscu. Warto jednak, by były smaczne. Danie, które jeden YouTuberów kupił w Toruniu, było dalekie od jego oczekiwań. Wiemy, co poszło nie tak.
 

Jarmark bożonarodzeniowy w Toruniu zaskakuje

Idąc na świąteczny jarmark, można by spodziewać się, że będą tam dostępne klasyki, a więc tradycyjne polskie potrawy czy grzane wino. Toruń przywitał KSIĄŻULA mniej typowymi atrakcjami.

Na jarmarku bożonarodzeniowym sporo było wędlin i dań typu fast food, a także gry z nagrodami. Poszukiwania świątecznych frykasów zakończyły się jednak sukcesem. Wideo, które twórca opublikował na swoim kanale YouTube, zawiera m.in. recenzję pierogów. Jest ona więcej niż zaskakująca.

Pierogi na patelni na jarmarku bożonarodzeniowym.jpg
YT/KSIĄŻULO
Eksperci biją na alarm. Przez ten drobiazg smażona ryba kompletnie traci smak

Jak smakowały pierogi na toruńskim jarmarku bożonarodzeniowym?

Po spróbowaniu kilku mało świątecznych propozycji twórca zdecydował się na coś bardziej klasycznego. Postawił na pierogi. Farsz miały co prawda mięsny, ale wciąż była to opcja bardziej bożonarodzeniowa niż hot dog czy popcorn, których próbował wcześniej.

Pierwsze wrażenia nie były dobre:

Mocno przypieczone są — mówi KSIĄŻULO i pokazuje, jak z marnym skutkiem próbuje wbić w nie widelec.

Ostatecznie nie musiał jeść dania rękoma, ale sztuciec zanurzył się w cieście tylko w pobliżu brzegu. Nie wróżyło to więc dobrze.

Myślę, że chrupnie — mówi przed spróbowaniem twórca.

Na nagraniu rzeczywiście słychać, że wierzch jest mocno przypieczony. A jak wypada smak?

Nie wiem, czy jadłem gorsze — wyznaje YouTuber — Te pierogi są tak spieczone, tak suche... A do tego jednocześnie tłuste. Smakuje to okropnie — relacjonuje wątpliwe uroki dania.

Na dobitkę w środku było mało farszu i był on niesmaczny. Ciasto w tych pierogach było też twarde wszędzie tam, gdzie nadzienia zabrakło. Jaki był koszt tej wątpliwej przyjemności?

Ile kosztowały toruńskie pierogi?

Za „rarytas” o opisanych przez KSIĘŻULA walorach punkt gastronomiczny kasował aż 25 złotych. W tej cenie dostawało się jedynie, a może na szczęście, 5 sztuk pierogów. Po minie recenzującego twórcy widać, że żałował swojej decyzji o ich kupieniu.

Smaczne pierogi zawsze możecie zrobić sami. Będą smakowały lepiej niż na niejednym jarmarku bożonarodzeniowym. Z naszymi przepisami zrobicie pyszną wersję z kapustą i grzybami oraz ruskie z twistem w postaci dodatku mięty.

Niedobre pierogi na jarmarku bożonarodzeniowym.jpg
YT/KSIĄŻULO

Zdjęcia potraw oraz fotografia tytułowa pochodzą z wideo opublikowanego na kanale YouTube KSIĄŻULO.