Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Kupił za 60 zł schabowego giganta z przepisu Gessler. Nie uwierzysz, co znalazł pod panierką
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 23.04.2024 16:41

Kupił za 60 zł schabowego giganta z przepisu Gessler. Nie uwierzysz, co znalazł pod panierką

schabowy i mr kryha
fot. youtube.com/MrKryha

Mr Kryha, youtuber obserwowany przez niemal 650 tysięcy Polaków, przyjrzał się kotletowi serwowanemu w knajpie po „Kuchennych rewolucjach”. Jego największe zdziwienie wywołała nietypowa receptura potrawy.

Kryha testuje schabowego

„Schabowy gigant” – tak nazwany został kotlet, którego serwuje bar Mój schaboszczak w Żninie w woj. kujawsko-pomorskim. Wcześniej punkt z kurczakami, w połowie kwietnia 2024 roku stał się znany pod nową nazwą dzięki programowi Magdy Gessler. Gwiazda TVN-u rozsławia lokale, przychodząc do nich z nową formułą, w tym – nowymi potrawami.

I właśnie kotlet schabowy według Gessler przyciąga dziś tłumy do „Mojego schaboszczaka”. Restauracja chwali się, a zarazem żali, że rezerwacje stolików dokonywane są w błyskawicznym tempie, a wszyscy chwalą dania po rewolucjach. Youtuber Mr Kryha sprawdził, czy jest za co. 

schabowy - panierka
fot. youtube.com/MrKryha
Wlewam ten składnik do wody z gotującymi się ziemniakami. Nie ciemnieją i mają lepszy smak

„Mój schaboszczak” w Żninie

Żeby kupić na wynos swój kotlet schabowy, Kryha musiał stać w długiej kolejce. Napędzała ją zapewne niedawna emisja odcinka „Kuchennych rewolucji” Kiedy w końcu mu się udało, zaprezentował swoje trofeum:

Zobaczcie, jak wygląda ten potworek. Do tego ziemniaczek i kapustka zasmażana – zaprezentował.

Zdrobnienia nie były jednak zbytnio na miejscu. Kotlet schabowy, który Kryha prezentuje widzom na filmie, mieści się w pudełku do pizzy. Obok niego mieści się – już nie potworek, a przede wszsytkim samotnik – ziemniak, a pojemnik z kapustą przypomina aluminiową foremkę, w jakiej w małych porcjach sprzedaje się pasztetowe smarowidło.

Kryha degustuje schabowego

Z zakupu Mr Kryha wydaje się zadowolony.

Panierka chrupiąca, nie jest przesiąknięta… no właśnie, smalcem, bo ten schabowy jest smażony na smalcu. Bardzo dużo przypraw, a właściwie pieprzu (…). Ciekawostką jest również to, że ten schabowy jest zrobiony z trzech różnych części wieprzowiny: schabu, karkówki i boczku.

Schabowy gigant, którego zaprezentował youtuber, rzeczywiście wyróżniało się ilością pieprzu, który z łatwością można było dostrzec, odchyliwszy warstwę panierki. Sam Mr Kryha nie skomentował jednak, jak taka przyprawa przypadła mu do gustu.

Całe danie kosztowało 60 zł, razem z opakowaniem. Youtuber ocenił tę kwotę jako niemałą, zauważył też jednak, że porcja mięsa jest solidna – a skarżyć się można tylko na niedostatek ziemniaków.

Wypróbuj też przepis na niemiecką surówkę z cukinii i gołąbki bez zawijania.