Smakosze.pl
Jak pozbyć się włókien kurczaka?

Pixabay / manfredrichter

Widzisz na kurczaku brzydkie, białe ścięgna? Możesz usunąć je w 5 sekund

4 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Kurczak często wybierany jest jako podstawowy składnik obiadu. Niska zawartość tłuszczu i sumarycznie duża ilość białka sprawiają, że mięso to wspaniale nadaje się zarówno dla ludzi na diecie, jak i tych, którzy chcą zwiększyć masę mięśniową

Kurczak może sprawiać początkującym kucharzom sporo kłopotów. Pierś z kurczaka tylko w teorii łatwo przegotować. W efekcie jednak często otrzymujemy suche i żylaste kęsy, które w żadnym wypadku nie są ani przyjemne, ani wygodne w jedzeniu. To nie jest jednak jedyny problem z tym mięsem. 

Często można na nim znaleźć białe ścięgna, które nie wyglądają apetycznie. Co gorsza, jeśli nie pozbędziemy się ich przed gotowaniem, w trakcie jedzenia będą utykać w gardle, a ich żucie trwać może wieczność. Dlatego pokazujemy jak sobie z nimi poradzić. 

Kurczak ma ścięgna? Szybki sposób, aby się ich pozbyć

W kuchni można wykorzystać wiele trików, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednym z nich jest szybkie i łatwe wyczyszczenie piersi z kurczaka ze ścięgien, które przeszkadzają podczas jedzenia i nie wyglądają zbyt zachęcająco do konsumpcji. 

Jedyne co będzie ci potrzeba, to czysty widelec oraz ręcznik papierowy. Na początku należy przełożyć ścięgno przez jeden z ząbków widelca. Następnie drugą ręką chwyta się ścięgno przez papier i mocno ciągnie. W mniej niż 5 sekund biała żyłka zostaje wyrwana.

Niestety, poza ścięgnami należy zwracać uwagę także na jeszcze jeden szczegół widoczny na mięsie z kurczaka. Jeśli wewnątrz włókien mięśniowych widoczne są białe paski, mamy złe wieści. Takiego mięsa należy wystrzegać się, gdyż nie jest najzdrowsze. 

Czym są białe paski w kurczaku? 

Wbrew pozorom, nie są to ścięgna, które można wykroić - białymi paskami jest tłuszcz, który rośnie pomiędzy włóknami mięśniowymi. Jak podaje portal smaker.pl, takie zmiany możemy zauważyć w przypadku 90% sprzedawanych piersi z kurczaka - w jaki sposób pojawia się w kurczaku tłuszcz?

Chcesz poznać kilka ciekawych i prostych przepisów, którymi nie tylko zaskoczysz swoich domowników, lecz dostarczysz im zdrowych wartości odżywczych? Sprawdź ten tekst, w którym pokazujemy jak sporządzić złotą kapustę. W tym artykule zdradziliśmy przepis na wykorzystanie warzyw po rosole tak, aby nic się nie zmarnowało. 

Wynika to przede wszystkim ze sposobu hodowli kurcząt w dzisiejszych czasach. Fermy produkują drób na skalę masową, skupiając się na tym, aby zwierzęta w jak najkrótszym czasie osiągnęły możliwie jak największą masę - czytamy w dalszej części artykułu.

Jeśli więc wybrałeś kurczaka specjalnie dlatego, że uznawany jest za chudy i dietetyczny produkt spożywczy - dokładnie sprawdź kawałek mięsa przed spożyciem. Możesz się bowiem nieprzyjemnie zaskoczyć.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: biedronka.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >
Jednorazowy młynek do pieprzu

Porady

Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw?

Czytaj więcej >
Ogórki będą rosły fantastycznie

Porady

Piorunująco skuteczny nawóz do ogórków z pokrzywy

Czytaj więcej >
Rosół z curry

Porady

Dlaczego warto dodać do rosołu curry?

Czytaj więcej >