Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Moje ogórki wychodzą aromatyczne i chrupiące. Stosuję do nich tę sztuczkę, działa za każdym razem
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 27.05.2024 13:56

Moje ogórki wychodzą aromatyczne i chrupiące. Stosuję do nich tę sztuczkę, działa za każdym razem

ogórki małosolne
Fot. Canva/Roman Budnyi

Marzą ci się idealnie chrupiące i aromatyczne ogórki? Zastosuj tę sztuczkę, a wyjdą takie jak chcesz. Wykorzystaj ten prosty zabieg w swojej kuchni i ciesz się wyśmienitym smakiem małosolnych lub kiszonych warzyw. Gotowa? Zaczynamy.

Ogórki pyszne jak nigdy dotąd

W moim domu ogórki małosolne i kiszone są bardzo lubiane. Stanowią smaczny dodatek do dań obiadowych i surówek. Z nimi nawet zwykła kanapka lepiej smakuje. Dlatego często je przyrządzam. Teraz wychodzą wyjątkowo chrupiące i aromatyczne.

Jednak nie zawsze tak było. Czasem ogórki były miękkie i nie tak dobre, jak teraz. Odkąd stosuję tę sztuczkę ogórki kiszone i małosolne zyskały na chrupkości. Polecam każdemu ten sposób, bo dzięki niemu te kiszone warzywa zjesz ze smakiem. 

ogórki małosolne
Fot. Canva/Shaiith
Strzelczyk w 1 garnku połączył 2 uwielbiane zupy. Pochwałom nie ma końca

Sposób na ogórki

Co zrobić, by ogórki małosolne nie były miękkie i puste w środku? Trzeba zastosować prostą sztuczkę dzięki, której ogórki będą chrupiące, jędrne i aromatyczne. Żeby skorzystać z tego zabiegu, musisz mieć wykałaczkę. Teraz głęboko nakłuj nią dwa końce ogórka. Zrób tak z każdym warzywem, które trafi do słoika.

Ten zabieg sprawi też, że dodatki takie jak: chrzan, czosnek, czy pieprz będą lepiej wyczuwalne w miąższu ogórków. Warto ogórki zalać gorącą wodą, by proces fermentacji przebiegł pomyślnie. Kiedyś gospodynie dodawały ziarna ryżu do kiszenia. Jednak wiele osób uważa, że ta metoda się nie sprawdza.

Jedz ogórki na zdrowie

Ogórki małosolne i kiszone są naturalnym probiotykiem. Ich jedzenie wzmacnia odporność i oczyszcza organizm. Wspiera też pracę układu pokarmowego i obniża cholesterol. Jedzenie kiszonych warzyw zapobiega też miażdżycy, anemii i poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci.

Dlatego przyrządzajmy ogórki w ten sposób i jedzmy je na zdrowie. Są pełne smaku, a dzięki sztuczce z wykałaczką, będą chrupiące i aromatyczne. Każdy smakosz chętnie po nie sięgnie. Pisaliśmy o tym, jak przyrządzić smaczną kolację z banana. Informowaliśmy też o ulicznej budce, która otrzymała kulinarne wyróżnienie. 

ogórki małosolne
Fot. Canva/AnjelaGr

Źródło: przyslijprzepis.pl