Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Mszyce niszczą krzewy owocowe? Nie panikuj, ten produkt z kuchni skutecznie je odstraszy
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 10.06.2024 22:46

Mszyce niszczą krzewy owocowe? Nie panikuj, ten produkt z kuchni skutecznie je odstraszy

mszyce
Fot. Canva/schulzie

Masz problem z mszycami? Istnieje skuteczny produkt, dzięki któremu pozbędziesz się tego szkodnika i ocalisz swoje drzewka owocowe. Na pewno masz go w swojej kuchni.

Mszyce znowu atakują

Jak co roku niejeden ogrodnik czy działkowiec mierzy się z poważnym szkodnikiem, który niszczy wszystkie uprawy. Chodzi o muszyce, które atakują nawet krzewy i drzewka owocowe.

Na szczęście istnieje skuteczny produkt, dzięki któremu szybko pozbędziesz się tego pasożyta.  Więcej dowiesz się o nim z dalszej części artykułu. 

drzewka owocowe.jpg
Fot. Canva/Oldiefan
Pakuję koperek do słoika i sypię ten składnik. Jest świeży przez kilka miesięcy

Skuteczny produkt na mszyce

Skutecznym i sprawdzonym produktem na mszyce okazał się ocet. Oprócz tego, że działa odstraszająco, należy także do najtańszych produktów tego typu. Co więcej, nie zawiera szkodliwej chemii, która w przypadku tych produktów nie jest wcale czymś oczywistym. O tym, jak go używać dowiesz się za chwilę. Sposób jest banalnie łatwy. 

Jak stosować ocet na mszyce?

Aby przygotować oprysk na mszyce, musisz wymieszać ocet z wodą w stosunku 1 do 10. Oznacza to, że na litr wody musisz wlać 100 mililitrów octu. Całość dokładnie wymieszaj i przelej do odpowiedniej butelki z atomizerem. 

Opryski wykonuj na zakażonych roślinach, co 2-3 tygodnie. Pamiętaj, aby robić to regularnie, a mszyce nie będą już dokuczały twoim roślinom. To także dobra metoda, aby uchronić je przed tym szkodnikiem. Sprawdź

ocet.jpg
Fot. Canva/BBuilder