Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Nie do wiary, ile zapłacimy za kolację walentynkową w restauracji Lewandowskiego. Cena odbiera mowę
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 14.02.2023 16:55

Nie do wiary, ile zapłacimy za kolację walentynkową w restauracji Lewandowskiego. Cena odbiera mowę

restauracja Robert Lewandowski
Canva / ekash ; Instagram / @_rl9

Jeśli na Walentynki wybieracie się do restauracji Lewandowskiego, możecie się niemiło rozczarować. Inflacja upomniała się także o ten lokal. W porównaniu z zeszłym rokiem ceny wzrosły średnio o 22 procent. Podwyżka dotyczy niemal wszystkich pozycji widocznych w karcie.

Robert Lewandowski jest współwłaścicielem lokalu Nine's od ponad roku. Znajdziemy w nim nie tylko bar dla miłośników sportowej rywalizacji, ale też pełnoprawną restaurację. Menu oferuje szeroki wybór i niemal każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Pytanie tylko, jakim kosztem nasze gastronomiczne gusta zostaną zaspokojone.

Jak zmieniły się ceny w restauracji Roberta Lewandowskiego w porównaniu z zeszłym rokiem?

Osoby zaznajomione z menu lokalu Nine's czeka niemiłe zaskoczenie. Zeszłoroczna kolacja walentynkowa wiązała się z kosztem niecałych 400 złotych. Dziś rachunek za porównywalny zestaw dań wyniósłby prawie poł tysiąca. Nie są to najlepsze wieści na święto zakochanych.

W karcie dań znajdziemy między innymi Kalmary Generała Tso. Chrupkie krążki podawane są z sosem i przybrane zieleniną. W zeszłym roku danie kosztowało 37,90 złotych. Dziś widnieje obok niego kwota 45 złotych.

Podwyżka nie ominęła dania z łososia w stylu azjatyckim. Obecnie cena, jaką należy za niego zapłacić to aż 68 złotych. Przed rokiem kwota była niższa aż o 20 złotych. Różnica jest powalająca.

Desery i napoje to kolejne pozycje w karcie, które są widocznie droższe, niż poprzedniego lutego. Za butelkę wody słynny piłkarz liczy sobie 20 złotych, czyli 3 złote więcej, niż rok temu. Kawa espresso z rozsądnych 10 złotych urosła do 14 złotych. Wzrost kosztów widać gołym okiem.

Jak przedstawia się oferta cukiernicza w lokalu Roberta Lewandowskiego?

Od początku tego roku restauracja Nine's wprowadziła nową ofertę. Są to robione na zamówienie, dekorowane torty. Ponieważ jest to nowość w tym lokalu, porównanie z zeszłymi latami jest oczywiście niemożliwe. Bez wątpienia pozostaje jednak fakt, że tanio nie jest.

Cena tortu zależna jest od wybranego wzoru oraz wielkości. Najtańszy, szacowany na 4-6 porcji wyceniono na 395 złotych. Wypasiona opcja dwupiętrowa to koszt aż 1235 złotych. Według deklaracji twórców może on nasycić do 30 osób.

Restauracyjna cukiernia Roberta Lewandowskiego w swojej ofercie ma również sernik. 12 porcjowe ciasto kosztować nas będzie 270 złotych. Znajdziemy w nim serek typu philadelphia, belgijską białą czekoladę, maliny oraz kruszonkę. Czy składniki warte są takiej ceny?

Najtańszą, choć nadal nie tanią słodką pozycją jest piernik w polewie czekoladowej. Za ten wypiek wyłuskać trzeba 99 złotych. Lokal nie deklaruje ilości porcji w tym deserze. Patrząc na pozostałe ceny zapewne nie ma ich zbyt wiele. Więcej o tortach z lokalu Lewandowskiego pisaliśmy w tym artykule. Ceny w lokalu piłkarza nadal nie należą do najwyższych w mieście.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: sport / nines