Smakosze.pl
Cytryna pomoże pozbyć się komarów

youtube/ Flavour and Savour

Niesamowite zastosowanie cytryny

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Każdy z nas ma przynajmniej jedną cytrynę w domu - w połączeniu z wodą i miętą można stworzyć w końcu orzeźwiający napój, który latem smakuje najlepiej. Okazuje się, że można wykorzystać ten owoc, aby odstraszyć komary. Wystarczy przygotować z nich specjalną miksturę i wlać do słoików, a komary nie będą przeszkadzać.

Cytryny są pysznymi owocami, które utożsamiane są z dużą zawartością witaminy C, choć wiele innych warzyw i owoców posiada jej znacznie więcej. Mimo to praktycznie wszyscy kochają ją za charakterystyczny kwaśny i intensywny smak.

Jeśli chcesz wykorzystać ją w inny nowatorski sposób, sprawdź jak użyć jej w celu pozbycia się komarów. Nie ma bowiem nic gorszego niż doskonały grill z najbliższymi, podczas którego dziesiątki komarów przeszkadzają w zrelaksowaniu się.

Cytryny jako remedium na komary

Przygotowanie naturalnego środka odstraszającego komary, może szczególnie zadowolić tych, którzy chcą dbać o środowisko - w końcu w sklepowych środkach obecna jest duża ilość chemii, która nie jest bez wpływu na okoliczny ekosystem.

Do sporządzenia mikstury potrzebujesz:

  • 15 kropel olejku z eukaliptusa cytrynowego

  • 15 kropel olejku z trawy cytrynowej

  • 1 pokrojona cytryna

  • 1 pokrojona limonka

  • 4 gałązki rozmarynu

  • Podgrzewacze

  • 2 słoiki

Zacznij od wrzucenia do obu słoików po połowie pokrojonej cytryny oraz limonki. Możesz je delikatnie ścisnąć, aby uwolniły jak najwięcej cennych olejków eterycznych - to one sprawiają, że komary nie podlatują do bawiących się ludzi.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T130802.527

Prosty i naturalny sposób na ogromne zbiory ogórków

CZYTAJ DALEJ

Wkropl do słoików olejki zapachowe i wrzuć pod 2 gałązki rozmarynu, które warto rozetrzeć w dłoniach. Wypełnij słoiki wodą i włóż do nich podgrzewacze. Następnie wystarczy je podpalić, aby odstraszacze zaczęły działać.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został jajkom z chowu klatkowego, które już niedługo znikną z większości dużych sieci sklepów.

Inne naturalne sposoby na komary

Świetnym rozwiązaniem jest posadzenie dużej ilości kocimiętki wokół tarasu lub innego miejsca, gdzie przesiaduje się w ogrodzie. Roślina ta zawiera olejek eteryczny o nazwie neptalakton, który odstrasza irytujące komary.

Dobrze działają również skoncentrowane olejki eteryczne w buteleczkach z atomizerem. Wystarczy kupić olejek migdałowy, goździkowy, cytrynowy, cynamonowy, waniliowy, eukaliptusowy, sosnowy lub kokosowy i spryskać nimi skórę.

Wspaniałe właściwości mają również najróżniejsze kadzidełka i świeczki zapachowe z podanymi wyżej substancjami. Wystarczy postawić je na parapecie i zapalić, aby powietrze wypełniła przyjemna woń, której komary nie znoszą.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T172055.299

Komar na skórze

Źródło: auimeesri, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: lolmania.pl; poradnikzdrowie.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >
Grzyby o odpychającej goryczy

Porady

Goryczak żółciowy - grzyb, którego lepiej omijać

Czytaj więcej >
kawa w upały

Porady

Czy można pić kawę w upalne dni?

Czytaj więcej >