Smakosze.pl
Szczupak skrywał pewien sekret

Scena z filmu opublikowanego na YouTube na kanale ViralHog

Niezwykłe odkrycie we wnętrzu szczupaka

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Szczupak jest jedną z najbardziej pożądanych ryb. Niejeden smakosz spałaszowałby taki specjał z ogromną przyjemnością. Przeważnie szczupak sam w sobie wzbudza spore emocje, jednak pewni wędkarze przekonali się, że ryba może ukrywać w swoim środku niecodzienne znalezisko. Wszystko zostało nagrane.

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakują ryby, które złowimy samodzielnie. Nie bez powodu wielu miłośników kulinariów decyduje się na wędkarstwo. Czasami wyprawa na ryby może zakończyć się w bardzo nietypowy sposób.

Szczupak skrywał pewną tajemnicę

Bez wątpienia szczupak zalicza się do ryb, które są nie lada zdobyczą dla wędkarzy. Można się na niego natknąć w słodkich wodach Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. Najpewniej każdy wędkarz marzy o pochwyceniu szczupaka.

Niedawno wspominaliśmy o tym, czy śledzie bałtyckie są zdrowe. Dziś skupimy się na nagraniu, w którym pokazano jaki sekret ukrywał schwytany szczupak. Wędkarze z pewnością do końca życia zapamiętają ten widok.

Szczupak jest sporym wyzwaniem dla wędkarzy. Ryba przeważnie waży około 10 kg. Rekordowa ryba miała masę 35 kg. Szczupak może osiągnąć długość 1,5 m. Już same wymiary wskazują, że taka ryba jest nie lada gratką dla wędkarzy. Oczywiście z tak dużej ryby można przyrządzić wiele rozmaitych smakołyków.

meat-hammer-2238538 1920 (2)

Łatwy sposób na kruche i soczyste kotlety schabowe

CZYTAJ DALEJ

Amerykańscy wędkarze byli niezwykle szczęśliwi, gdy udało im się złowić okazałego szczupaka. Po oględzinach ryby dostrzegli, że w jej brzuchu znajduje się jakiś przedmiot. Aby dowiedzieć się co to takiego, postanowili rozciąć jego brzuch.

Szczupak z niespodzianką

Szczupak z niespodzianką

(YouTube / ViralHog)

Co wędkarze znaleźli w szczupaku?

Roger, Andy i Jeremiah chwycili za nóż i telefon. Zaczęli stopniowo rozcinać brzuch ryby. Zakładali, że tajemniczy obiekt we wnętrzu szczupaka to żółw. Jednak prawda okazała się o wiele bardziej zaskakująca.

Po rozcięciu brzucha szczupaka, z jego wnętrza wyłoniła się cała ryba. Wszystko wskazywało, że drapieżnik połknął ją w całości. Minęła chwila i ofiara drgnęła. Okazało się, że ryba nadal żyła.

Wędkarze przecierali oczy ze zdumienia. Nie dość, że trafił im się szczupak, to poniekąd w gratisie złowili jeszcze jedną rybę. Trzeba przyznać, że takie incydenty nie zdarzają się zbyt często. Dobrze, że udało się to udokumentować w formie nagrania wideo.

Film został zamieszczony na YouTube na kanale ViralHog. Właśnie stamtąd pochodzą zdjęcia wykorzystane powyżej. Nagranie momentalnie obiegło Internet i aktualnie ma blisko dwa miliony wyświetleń. Co sądzicie o takim znalezisku? Każdy, kto lubi zajadać ryby, powinien wiedzieć, dlaczego warto sięgać po mintaja.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / ViralHog

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

czosnek

Produkty

Jak powinno się kroić czosnek?

Czytaj więcej >
ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >
miód

Produkty

Czy można jeść skrystalizowany miód?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujący filmik z rybą w piekarniku podbija Internet

Czytaj więcej >