Smakosze.pl
Cebula w walce z komarami

Canva / Eugenio Marongiu

Niezwykłe zastosowanie cebuli w walce z komarami

25 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Cebula często gości w naszych kuchniach. Przeważnie wykorzystujemy ją w rozmaitych specjałach. Okazuje się, że może nam ona pomóc w pozbyciu się komarów. Wystarczy, że pokroimy ją na plastry i wystawimy za okno.

Nie da się ukryć, że cebulę odgrywa niezwykle istotną rolę w kulinariach. Mało kto spodziewałby się, że niepozorne warzywo może mieć również inne zastosowania. Cebula skutecznie odstrasza komary.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Cebula w walce z komarami

Z całą pewnością cebula może być uznana za jedno z najpopularniejszych warzyw. Wszystko za sprawą jej niepowtarzalnych walorów smakowych, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na przepyszne placki z cebuli.

Cebula ma znacznie więcej zastosowań. Już wcześniej wspominaliśmy, chociażby o tym, jak może ona nam pomóc w czyszczeniu rusztu. Dziś przyjrzymy się niezawodnej sztuczce, dzięki której pozbędziemy się pewnych nieproszonych gości.

Bez wątpienia komary są jedną z najgorszych zmór, które czekają na nas latem. Istnieje wiele sposobów na uniknięcie nieprzyjemnych ukąszeń. Okazuje się, że cebula znakomicie odstrasza komary.

Wycofują skażoną kaszę

Gis wycofuje kaszę skażoną pozostałościami pestycydu

CZYTAJ DALEJ

Cebula w swoim wnętrzu skrywa olejki eteryczne, które mieszają się ze sobą podczas krojenia. Właśnie one sprawiają, że komary będą trzymały się z daleka. Najlepiej pokroić warzywo w plastry i wystawić na zewnętrzny parapet.

Pokrojona cebula wystawiona za okno stworzy swoistego rodzaju barierę, której komary nie będą w stanie przekroczyć. Warto zauważyć, że warzywo odstrasza również inne owady, w związku z tym możemy cieszyć się otwartym oknem w trakcie letnich wieczorów.

Cebula odstrasza komary

Cebula odstrasza komary

Pexels / Julia Filirovska

Gdzie jeszcze sprawdzi się cebula?

Cebula wystawiona za oknem nie jest jedynym sposobem na komary. Równie dobrze możemy postawić ją niedaleko łóżka. Wówczas mali krwiopijcy nie zakłócą naszego snu. Cebula sprawdzi się także podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jeśli planujemy piknik, a obawiamy się inwazji komarów, wtedy najlepiej położyć koło siebie pokrojoną cebulę. Relaks na świeżym powietrzu nie zostanie zachwiany przez uciążliwe insekty. Warto zauważyć, że cebula pomaga także na ukąszenia komarów.

Wystarczy, że plaster cebuli przyłożymy do miejsca, w którym ukąsił nas komar. Jej sok zadziała kojąco i przyśpieszy proces gojenia. Dotyczy to również pozostałości po spotkaniach innymi owadami.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Co zrobić, żeby panierka nie odklejała się od kotletów schabowych?

Czytaj więcej >

Porady

Czym różni się szarlotka od jabłecznika?

Czytaj więcej >
Zawartość domowej lodówki

Porady

Czym najlepiej przykryć potrawę w lodówce?

Czytaj więcej >

Porady

Która strona folii aluminiowej nadaje się do pieczenia?

Czytaj więcej >

Porady

Najczęstsze błędy podczas gotowania makaronu

Czytaj więcej >
Naleśniki z nadzieniem

Porady

Co robić, żeby naleśniki nie przywierały do patelni podczas smażenia?

Czytaj więcej >