Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Patryk Vega zrzucił aż 60 kg. Aby osiągnąć ten wynik, stosował 2 proste zasady
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 19.05.2023 08:14

Patryk Vega zrzucił aż 60 kg. Aby osiągnąć ten wynik, stosował 2 proste zasady

Patryk Vega schudł
Instagram @patryk_vega_official

Patryk Vega, słynny reżyser nie zawsze cieszył się smukłą sylwetką. Były lata, kiedy ważył dobrze ponad 100 kg. W końcu jednak postanowił wziąć się za siebie, i przyznać trzeba, że poszło mu świetnie. Kluczem do sukcesu okazała się ilość posiłków oraz odpowiednie ich planowanie.

Skuteczna dieta Patryka Vegi

Patryk Vega, którego powyższe zdjęcie pochodzi z jego oficjalnego Instagrama, to reżyser znany na całą Polskę. W jego filmach nie brak w nich przemocy, wulgaryzmów i roznegliżowanych scen. Twórca wzbudza nie mniejsze zainteresowanie, niż sama kinematografia. Ostatnimi czasy prawdziwą furorę zrobiła jego oszałamiająca metamorfoza. 

Vega w najgorszym dla siebie czasie dobrze przekraczał 100 kg wagi. Obecnie cieszy się 60 kg balastu mniej. Jak osiągnął sukces i co go zainspirowało do radykalnych zmian? Kluczowe okazało się przestrzeganie 2 reguł. 

Nie uwierzysz, ile kosztuje obiad u noblistki. Ceny w restauracji Tokarczuk powalają

Czemu Vega postanowił przejść na dietę?

Patryk Vega, jak sam przyznaje, przez długi czas dobrze się czuł ze swoim ciałem. Całymi latami nadwaga mu nie przeszkadzała. W tym samym czasie nie stronił od alkoholu oraz innych używek, które nie pomagały mu pozostać w formie.

Wszystkie zmieniło się, kiedy artysta skończył 40 lat. Stare nawyki przestały mu odpowiadać. 

Zacząłem czuć się (...) fatalnie. Byłem permanentnie zmęczony i śpiący. Czułem się więźniem własnego ciała

-wyznał w rozmowie z Plejadą.

Od tego momentu wszystko poszło błyskawicznie.

W pierwsze 8 miesięcy Vega schudł 44 kg. Nie poprzestał jednak na tym wyniku. Ostatecznie 3 lata temu ogłosił, że zgubił łącznie niemal 60 kg. W całym procesie wspierała go żona Katarzyna.

Metamorfoza nie była prosta. Wymagała od filmowca wiele samozaparcia. Zasady, których się trzymał są jednak bardzo proste i czytelne. Jak widać, prawdą jest powiedzenie, że w prostocie tkwi siła.

Jakie zasady obowiązywały w diecie Patryka Vegi?

Patryk Vega swój sekret zdradził Plejadzie. Pierwszą, zasadniczą kwestią była ilość posiłków. Filmowiec swój jadłospis rozkładał na 5 porcji w ciągu dnia. Oczywiście w ich skład nie mogło wchodzić byle co

Druga zasada diety Vegi mówiła zatem o tym, co należy jeść. Planowanie posiłków oparte było o podstawowe zasady zdrowego żywienia. Nie było konieczne zatem rezygnowanie w danych grup składników, a jedynie umiejętne ich komponowanie. Potrawy opierały się o warzywa, ryby, chude mięso, nabiał, oraz owoce.

Przy diecie redukcyjnej, stosowanej przez Vegę należało zrezygnować oczywiście z niektórych rzeczy. Nie wchodziło w grę spożywanie żywności wysoko przetworzonej, fast-foodów, słodyczy, słonych przekąsek i gazowanych napojów. Do tego doszła abstynencja od alkoholu i oczywiście aktywność fizyczna. Reżyser postawił między innymi na ściankę wspinaczkową.

Tak znaczna metamorfoza nie była łatwa. Vega nie żałuje jednak ani jednej wylanej kropli potu czy rezygnacji z żywieniowej zachcianki.

Żeby to utrzymać, będę musiał ćwiczyć i być na diecie do końca życia. Ale warto się poświęcić, bo jest naprawdę super! Tak dobrze nie czułem się od 20 lat

-przyznał podczas jednego z wywiadów.

Równie spektakularne efekty odchudzania pokazał znany sportowiec. Sprawdź o co piekli się Lewandowska w diecie swojego męża.

zdrowe jedzenie.png
Canva / margouillatphotos

Źródło: fakt