Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Tego zakazuje mu Lewandowska. Lewandowski nie może ich jeść

Tego zakazuje mu Lewandowska. Lewandowski nie może ich jeść

Dieta Lewandowskiego
Instagram/annalewandowska,_rl9

Dieta Lewandowskiego musi być dobrze zbilansowana. O wszelkie jej aspekty dba żona piłkarza, Anna, która jest ekspertką od zdrowego stylu życia. Niejednokrotnie podkreślała, że dzięki pewnym wykluczeniom oboje są w dobrej kondycji. W jadłospisie sportowca zabraknie m.in. pierogów.
 

Dieta Lewandowskiego jest restrykcyjna

Zdrowe żywienie jest ważne nie tylko dla sportowców. Jak przekonuje Anna Lewandowska, dobrym podejściem jest zrobienie badań mające na celu wykluczenie alergii i wprowadzenie wynikających z nich ograniczeń.

Tak Lewandowscy zrobili już jakiś czas temu i wprowadzili zmiany w swoim jadłospisie. W ich posiłkach nie doszukamy się laktozy, glutenu czy cukru. Wystrzegają się też smażonych potraw, a zdrowe żywienie uzupełniają odpowiednią higieną snu.

Dietetyk pokazał, jakich wędlin nie kupuje w Biedronce. Mają mało mięsa i dużo konserwantów

Jakie posiłki je Lewandowski?

Mimo wspomnianych już — dość licznych ograniczeń — piłkarz może sięgać po desery. Moment, gdy się nimi raczy jest jednak nietypowy. Lewandowski bowiem od niego zaczyna swój posiłek. Za tym postępowaniem stoi pewna logika:

Słodycze trawione są szybko. [...] Ale mięso potrzebuje więcej czasu. Gdybym jadł słodycze na końcu i mieszał je w żołądku z proteinami, to proces trawienia nie przebiegałby tak, jak powinien. - tłumaczył niegdyś dziennikarzom jednego z bawarskich dzienników.

Słodki przysmak jednak nie jest codziennością Lewego:

Nie jem deseru codziennie. Tylko raz, góra dwa razy w tygodniu — wyjawił w tej samej rozmowie.

Z tymi regułami ma szansę zgodzić się niejeden dietetyk, ale czy rzeczywiście specjaliści klubu z Barcelony dają Annie Lewandowskiej pełną swobodę w prowadzeniu żywienia męża?

Dieta Lewandowskiego musi być zdrowa

Nie wiadomo, czy Anna Lewandowska jest jedyną osobą odpowiedzialną za jadłospis piłkarza. Zawodnik tej rangi z pewnością musi stosować się do szczegółowych zaleceń. Zdrowa dieta jest ważnym elementem dbania o ciało, które poddawane jest regularnemu wysiłkowi fizycznemu o dużej intensywności.

Na naszej stronie znajdziecie pomysły na zdrowe posiłki. Polecamy znakomita przekąskę Anny Lewandowskiej, czyli kulki mocy. Być może skusi was też pobudzająca owsianka kawowa polecana przez dietetyka.

Dieta Lewandowskiego jest zdrowa.png
canva/JillWellington, Pixabay

Źródło: pudelek