Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Stosował 1 prostą zasadę i schudł w oczach. Czesław Michniewicz zmienił się nie do poznania
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 13.05.2023 17:41

Stosował 1 prostą zasadę i schudł w oczach. Czesław Michniewicz zmienił się nie do poznania

metamorfoza Czesława Michniewicza
East News / ANDRZEJ IWANCZUK / REPORTER ; Instagram @czeslaw_michniewicz

Czas pożegnać się z brzuchatym wizerunkiem Czesława Michniewicza. Były trener polskiej reprezentacji zupełnie nie przypomina dawnego siebie. Michniewicz w swojej drodze do zdrowszej sylwetki zastosował bardzo prostą dietę. Postawił na tzw. post przerywany.

Zdrowa dieta to podstawa walki ze zbędnymi kilogramami

Przemianę Czesława Michniewicza widać gołym okiem. Nie trzeba być kibicem, aby zauważyć rewelacyjną metamorfozę. Trener piłkarski do diety podszedł tak prosto, jak to tylko możliwe. Zastosowany przez niego post przerywany polega na wprowadzeniu do swojego planu dnia „okna żywieniowego".

Coraz większa ilość znanych osób świeci przykładem w temacie zdrowego odżywiania. Nagłówki gazet co i rusz pokazują kolejną smukłą sylwetkę. W jaki sposób osiągnął sukces Czesław Michniewicz? Poniżej przedstawiamy wszystkie szczegóły na ten temat.

Zakupy w Biedronce zrobisz nawet w niedzielę. Uruchamiają specjalną funkcję

Na czym polega dieta Czesława Michniewicza?

Nie sposób nie zauważyć, że Czesław Michniewicz, którego powyższe zdjęcie pochodzi z jego Instagrama, zrzucił kilka kilogramów. Z tej okazji dziennikarze zaczęli dopytywać o szczegóły cudownej diety. Trener nie kazał długo czekać na odpowiedź. Okazała się ona prostsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Stosuję prostą dietę. Jem osiem godzin, a przez 16 nie jem. Jeśli zacznę o 10, to o 18 kończę tak zwane okno żywieniowe

-opowiadał na kanale Meczyki.

Poza sposobem odżywiana stawia także na aktywność fizyczna i sport. Spotkać można gona kortach tenisowych, polach golfowych i oczywiście boisku.

Dieta stosowana przez Czesława Michniewicza ma swoją konkretną nazwę. Ten model odżywiania nazywa się postem przerywanym. Polega on na przeplataniu godzin przeznaczonych na jedzenie, z tymi, kiedy nie spożywamy nic, poza wodą. W praktyce taki post jest bardzo prosty do zastosowania.

Szczegóły na temat diety zwanej też postem przerywanym

Na temat postu przerywanego wypowiedziała się dietetyczka. Małgorzata Stanior wyjaśniła szczegóły podczas wizyty w programie „Pytanie na śniadanie".

Post przerywany polega na tym, że na przykład przez 8 godzin spożywamy posiłki, a potem przez kolejnych 16 pościmy. Wtedy nic nie spożywamy, tylko pijemy, ponieważ podaż wody jest bardzo ważna

-tłumaczyła ekspertka na wizji.

Stanior zdradziła, że są aż trzy warianty tego rodzaju diety. Pierwszy z nich zakłada, że przez 8 godzin jemy, a przez 16 pościmy. Drugi to 10 godzin jedzenia i 14 postu a trzeci- 12 godzin głodówki i 12 spożywania.

Podczas diety polegającej na poście przerywanym ważny jest odpowiedni bilans posiłków. Niedopuszczalne jest jedzenie byle czego i byle jak. Proporcje pomiędzy poszczególnymi porcjami muszą być właściwie i równomiernie rozłożone. Ważne jest również trzymanie się określonej ilości kalorii.

Post przerywany nie jest jednak przeznaczony dla każdego. Mogą z niego korzystać jedynie zdrowi ludzie w dobrej kondycji. Dieta jest niewskazana dla sportowców, dzieci, kobiet w ciąży, osób bardzo otyłych, osób starszych i rekonwalescentów

Jeśli stosujemy dietę na chwilę, to nie możemy oczekiwać efektów na stałe 

-zaznacza na koniec dietetyczka.

Znamy prosty i skuteczny sposób na walkę z nadprogramowym bagażem. Dominika Ostałowska schudła pod bacznym okiem specjalisty.

zdrowe jedzenie.png
Canva / ninafirsova

Źródło: expressbydgoski, gloswielkopolski