Natka pietruszki
Pixabay / licencja: CC 0

Niezwykłe zalety spożywania natki pietruszki

Pietruszka to jedno z najpopularniejszych warzyw, które regularnie gości na naszych talerzach. Nie każdy wie, że jest również niezwykle przydatna w walce z przypadłością, która nawiedza niemal co 4 człowieka na ziemi. Zaledwie kilka listków pomoże nam rozprawić się z nią natychmiastowo.

Pietruszka powinna wejść na stałe do naszego jadłospisu. Korzeń pietruszki pomaga między innymi w dolegliwościach układu pokarmowego, jednak to natka jest szczególnie cenna, a jej właściwości są nie do przecenienia.

Już 400 lat temu pisano o jej dobroczynnym działaniu, a nasze babki i prababki pełnymi garściami czerpały korzyści z działania natki. Natka pietruszki ma zdolności łagodzące nerwobóle i posiada działanie moczopędne, pomagając także w leczenie kamicy nerkowej.

W natce pietruszki znajdziemy także aromatyczne olejki eteryczne, które pozwalają się pozbyć krępujące problemu, który w dobie przetworzonej żywności, niskiej jakości dotyka coraz więcej ludzi.

Pietruszka na świeży oddech

Halitoza, czyli po prostu nieświeży oddech to przykra dolegliwość, która dotyka wiele osób. Olejki eteryczne zawarte w pietruszce mogą przynieść błyskawiczną ulgę i nam, i osobom w naszym otoczeniu.

Smutne doniesienia na temat restauracji Gordona RamsayaSmutne doniesienia na temat restauracji Gordona RamsayaCzytaj dalej

Wystarczy po każdym posiłku, przeżuć zaledwie kilka listków. Poprawę zauważymy już w tym momencie, jednak to regularnie stosowanie sprawia, że zapach oddechu stanie się bardziej przyjemny. Natka pietruszki ma także działanie bakteriobójcze, dlatego jest niezwykle skuteczna.

Nie tylko pietruszka

Nieświeży oddech możemy zwalczać także innymi, domowymi sposobami, które są proste i przyjemne do stosowania. Podobnie działanie jak pietruszka ma także koper włoski oraz anyż, ten drugi ma jedno posmak, który nie każdemu przypadnie do gustu.

Regularnie spożywanie owoców i warzyw także pozytywnie wpływa na zapach oddechu. Najczęściej polecane są w tym celu jabłka. Równie skuteczne jednak będą także pomarańcze oraz cytryna, wypełnione witaminą C, która pobudza produkcję śliny czyszczącej jamę ustną.

Nieoceniony w tym przypadku będzie także imbir. Ten niezwykły korzeń zawiera olejek eteryczny, który poradzi sobie z nieświeżym oddechem. Dodatkowo ma działanie odkażające oraz odświeżające, a przy tym przyjemny, nieco pikantny smak. Doskonale pasuje do wszelkiego rodzaju rozgrzewających herbat lub jako napar.

Nie będzie niespodzianką, że najbardziej oczywistym sprzymierzeńcem w walce z halitozą jest po prostu mięta. Jej zapach niemal identyczny jak pasty do zębów, doskonale odświeży nas oddech i pozostawi uczucie lekkiego chłodu.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: medme

Zapraszam na nasz Instagram

Następny artykuł