Przepis na kultowy piszinger
Piszinger uchodzi za wyjątkowy deser, który lata temu często gościł na naszych stołach. Dziś pamięć o nim już się trochę zatarła, jednak wciąż wielu smakoszy spałaszowałoby ten specjał. Piszinger możesz bezproblemowo przyrządzić samodzielnie.
Piszinger jak za dawnych lat
Nie da się ukryć, że piszinger należy do grona smakołyków, które przypominają nam o czasach beztroskiego dzieciństwa. Jakiś czas temu przypominaliśmy o dziesięciu łakociach z okresu PRL-u. Tym razem sięgniemy po przepis na wyborny piszinger.
Piszinger składa się z wafli, które przeplata się pyszną masą kakaową. Tego typu deser niejednokrotnie przyprawiał nas o szybsze bicie serca. Znalezienie go w sklepach nie jest proste. Sporadycznie dostaniemy go w niektórych osiedlowych przybytkach.
Zgodnie z informacjami opublikowanymi na polskojęzycznej Wikipedii, piszinger został wymyślony przez wiedeńskiego cukiernika. Oscar Pischinger stworzył ten przysmak w drugiej połowie XIX wieku. Jak widać piszinger ma dłuższą historię, niż można by się tego spodziewać.
Przepis na piszinger jest bardzo prosty. Nawet osoby, które na co dzień stronią od kulinarnych aktywności, poradzą sobie z tą recepturą. Zanim przejdziemy do przygotowań musimy zaopatrzyć się w niezbędne składniki. Lista jest krótka.
opakowanie wafli
360 g mleka w proszku
250 g masła
120 g cukru
60 g kakao
30 ml mleka
opakowanie cukru waniliowego
(Canva.com / yula)
Przepis na przepyszny piszinger
Na początku w garnku umieszczamy masło. Dodajemy do niego oba rodzaje cukru, kakao i mleko. Wszystko podgrzewamy. Powinniśmy otrzymać jednolitą masę. Gotujemy ją przez około 3 minuty. Po tym czasie garnek umieszczamy w zimnej wodzie.
Masa na piszinger musi ostygnąć. Kiedy już to nastąpi, wzbogacamy ją o mleko w proszku. Łączymy je z resztą składników przy użyciu miksera. Przeważnie na tę czynność wystarcza poświęcenie 3 minut.
Wafle przekładamy naprzemiennie z cienką warstwą nadzienia. Tak przygotowany piszinger umieszczamy w lodówce na kilka godzin. Na koniec kroimy smakołyk na mniejsze kawałki. Wielbiciele łakoci powinni wiedzieć, jakie triki pozwolą uniknąć kulinarnej katastrofy, podczas przygotowywania sernika.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Prześlij Przepis; Wikipedia