Podpatrzyłam jak Okrasa robi bigos w pół godziny. Korzystam z przepisu, gdy jestem zabiegana
Gotowanie bigosu zajmuje zwykle dużo czasu. Trzeba mieć cierpliwość i właśnie wspomniany czas, by ugotować tę wyśmienitą potrawę. Gdy brakuje mi czasu, sięgam po przepis Karola Okrasy na bigos. Przyrządzam to danie szybko, a efekt jest pyszny.
Bigos od Karola Okrasy ugotujecie w pół godziny
Przyjęło się, że gotowanie bigosu to spore wyzwanie. Trzeba poświęcić na nie dużo czasu, by przyrządzić tę potrawę. Gotowanie wymaga czasu, a tego miewamy jak na lekarstwo. Czy odpuścić sobie przyrządzanie tej smacznej potrawy z kapusty i mięsa?
Ja, choć zwykle narzekam na brak czasu, to gotuję bigos. Robię go według przepisu od Karola Okrasy. Gotowanie zajmuje mi zaledwie pół godziny. Potrawa jest esencjonalna i wspaniale rozgrzewa w chłodne dni. Ugotujcie bigos tak, jak robi to znany kucharz, czyli z dodatkiem miodu i czerwonego wina.
Do kotletów mielonych dodaję te składniki. Danie zyskuje nowy smak, rodzina nie może się nachwalićJak ugotować bigos z przepisu Karola Okrasy?
Składniki:
- 300 g kapusty kiszonej
- 200 g świeżej białej kapusty
- 200 g świeżej białej, poszatkowanej
- 100 g wędzonego boczku
- 300 g schabu
- 1 cebula
- 5 suszonych śliwek
- 1 łyżeczka kolendry w ziarnach
- 4 liście laurowe
- 1 łyżeczka suszonego majeranku
- 50 ml sosu worcestershire
- 100 ml czerwonego wina
- 1 łyżka miodu
- 2 łyżki smalcu
- sól
- pieprz
Boczek kroimy w kostkę i podsmażamy, dodajemy smalec, sól i pieprz. Z patelni wyjmujemy boczek i dodajemy pokrojoną cebulę, śliwki i kolendrę. Przez chwilę smażymy te składniki i dodajemy poszatkowaną świeżą kapustę, liście laurowe i majeranek.
Podlewamy odrobiną wody i dusimy 5 minut. Kiszoną kapustę siekamy i dodajemy do świeżej kapusty. Razem dusimy, aż odparuje trochę płynu. Pod koniec duszenia dodajemy miód, wino i sos. Smażymy jeszcze 3 minuty na mocnym ogniu.
Błyskawiczny bigos smakuje obłędnie
Nasz bigos jest już gotowy do podania. Sos worcestershire nadaje mu zupełnie nowego smaku. To drogi produkt, lecz bardzo wydajny. Natomiast miód i czerwone wino fantastycznie podkręcają smak bigosu.
Możemy go podawać z pieczywem lub ziemniakami. Danie jest bardzo esencjonalne i wyraziste w smaku. Niewątpliwą zaletą bigosu od Karola Okrasy jest szybkość przygotowania tej potrawy. Warto ją wypróbować w swojej kuchni. Pisaliśmy o bigosie z przepisu dziadka. Podawaliśmy przepis na bigos od Jakuba Kuronia.
Źródło: beszamel.se.pl