Smakosze.pl
Świeże buraki

istetiana, Getty Images Pro

Polak pokazał jak otwiera zakwas z buraków, doszło do wypadku

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Zakwas z buraków to jeden z najzdrowszych probiotyków, z którego można zrobić wiele różnych pysznych dań. Pewien internauta kupił gotowy zakwas w butelce i gdy go otwierał, zdarzyła się tragedia. Na udostępnionym przez niego nagraniu widać, jak wzburzony zakwas opryskał całe mieszkanie

Zakwas z buraków jest jednym z najlepszych sposobów na konsumowanie tych warzyw. Poza właściwościami samych buraków, w zakwasie obecne są bakterie kwasu mlekowego, które korzystnie wpływają na układ pokarmowy czy odpornościowy.

Jednak aby czerpać maksymalnie dużo korzyści z picia zakwasu, nie może on być poddany procesowi pasteryzacji - w innym wypadku żywe kultury bakterii przestają funkcjonować. Niepasteryzowany zakwas wymaga jednak odpowiedniej ostrożności podczas otwierania.

Zakwas z buraków wystrzelił mu w twarz

Internauta o nicku arif_the_dog, zamieścił na swoim profilu na TikToku nagranie, na którym dokładnie widać skutki dużego ciśnienia w butelce zakwasu z buraków. Całe mieszkanie mężczyzny jest pokryte licznymi plamami w kolorze buraków.

Wideo podbiło Internet i w ciągu 4 dni zdobyło prawie 4 tysiące polubień oraz ponad 300 komentarzy. Część z widzów współczuje mężczyźnie zniszczeń, lecz znaczna część zdradza, że mimo współczucia, widok i reakcja poszkodowanego wywołała na ich twarzach uśmiech.

racuchy

Prosty sposób na nieziemsko puszyste racuchy

CZYTAJ DALEJ

Pozostawiający trudne do zmycia odbarwienia płyn, znalazł się w każdym zakątku jego mieszkania. Sfrustrowany autor nie szczędził wulgaryzmów - plamami pokryte były meble, blaty, szafki, ściany, lampa i on sam.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został jajkom z chowu klatkowego, które już niedługo znikną z większości dużych sieci sklepów.

Producent zakwasu zabrał głos w sprawie

Portal o2.pl zdołał skontaktować się z producentem zakwasu, Farmą Świętokrzyską. Rzecznik prasowy firmy, Monika Banaś, powiedziała, że na butelce zawarte były wskazówki otwierania zakwasu - z kolei mężczyzna się do nich nie zastosował.

Na opakowaniu zakwasu jest informacja, że musi być otwierany schłodzony. Jest to produkt niepasteryzowany, dzięki temu jest bardzo zdrowy i jest naturalnym probiotykiem, ale jeżeli jest otwierany ciepły i do tego wstrząśnięty, to może taka reakcja nastąpić. Niepasteryzowany zakwas to produkt „żywy”, w którym występują żywe kultury bakterii - powiedziała portalowi Monika Banaś.

Mimo wszystko firma zdecydowała się nie zostawić mężczyzny bez pomocy i zarzekła się, że pomoże mu w przywróceniu starego koloru ścian, lub nowego, który zostanie przez niego wybrany. Taka postawa jest godna podziwu.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T123838.972

Zakwas z buraków

Źródło: zeleno, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ug

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

pyzy na talerzu

Produkty

Z jakich ziemniaków robić pyzy?

Czytaj więcej >
gotowanie makaronu

Produkty

Jak gotować makaron, żeby się nie sklejał?

Czytaj więcej >
czosnek

Produkty

Jak powinno się kroić czosnek?

Czytaj więcej >
ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >