Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Popularny tiktoker podsumował karierę Gessler. Padły mocne słowa. „Kojarzy się przaśnie"
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 14.04.2024 13:09

Popularny tiktoker podsumował karierę Gessler. Padły mocne słowa. „Kojarzy się przaśnie"

Magda Gessler
Fot. East News/Piotr Molecki, TikTok/elitarny.lobuz

Magda Gessler jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej branży gastronomicznej. Właścicielka znanych restauracji, gwiazda, która nie raz z hukiem przeprowadza Kuchenne Rewolucje, po prostu osobowość telewizyjna. Jednak popularny tiktoker ostro podsumował gastronomiczną działalność Magdy Gessler. 

Tiktoker uderza w Magdę Gessler

Popularny tiktoker, który w sieci działa jako Elitarny Łobuz, postanowił bliżej przyjrzeć się działalności Magdy Gessler. Mężczyzna nazywa się Tomasz Roy Szabelewski i wywodzi się z rodziny warszawskich przedsiębiorców. Tiktoker swój wywód o znanej restauratorce zaczyna od jej restauracji.

W filmiku opublikowanym na platformie TikTok powiedział:

Restauracje Magdy Gessler nie są nawet w pierwszej 30. najlepszych lokali w Warszawie. Wystarczy spojrzeć na przewodnik Michelin, który uwzględnia 19 lokali, ale żaden z nich nie należy do Magdy Gessler

Magda Gessler
Fot. Facebook/Magda Gessler
Przed smażeniem nadziewam schab tym prostym farszem. Smakuje 100 razy lepiej niż, klasyczne kotlety

Klienci nie są zadowoleni z jedzenia u Magdy Gessler?

Elitarny Łobuz w opublikowany filmiku przekonywał, że restauracje Magdy Gessler nie cieszą się dobrymi opiniami klientów. Tiktoker mówił:

Restauracje Magdy Gessler mają 4 gwiazdki w Google. Moda na te lokale minęła jakieś 15 lat temu, a więc zanim nakręcono pierwsze Kuchenne Rewolucje. Dlaczego Magda Gessler jest nadal królową polskiej gastronomii?

Z odpowiedzią tiktoker też zaraz pospieszył. Wyjaśniał, że gdy upadł w Polsce komunizm, w restauracjach bywało się bardzo rzadko. Jadano w domu. Jednak około 1990 roku zaczęły powstawać pierwsze restauracje z prawdziwego zdarzenia. Elitarny Łobuz powiedział:

Lata 90-te faktycznie należały w Warszawie do Magdy Gessler. Jej miejsce w panteonie polskiej gastronomii jest niezaprzeczalne. Jako pierwsza postawiła na polską i rosyjską kuchnię, ale wtedy wszyscy chcieli jeść pizze i hot-dogi

Mocne słowa tiktokera

Ten trend odwrócił się dopiero pod koniec lat 90-tych. Wówczas jak przekonuje Elitarny Łobuz Magda Gessler była wizjonerką. Jej restauracje były piękne. Tiktoker stwierdził:

Magda Gessler jako pierwsza zrozumiała, że restauracja to jest całe doświadczenie, to jest jedzenie, obsługa i wystrój. Jako pierwsza wprowadziła poetyckie nazwy dań.

W filmiku pojawiły się zarzuty wobec Magdy Gessler:

Magda Gessler się zatrzymała, nie rozwinęła. Dziś kojarzy nam się przaśnie, z parówkami besos. Klienci mają świadomość, że większość restauracji sygnowanych nazwiskiem Magdy Gessler nigdy do niej nie należało i nie należy. 

Tiktoker podsumował:

Warszawski klient nie widzi w Magdzie Gessler rekina biznesu, tak jak ją widzi cała Polska. W Słodki Słony dostałem najgorsze pierogi mojego życia, zamówiłem też tort, w który nie było miejsca na świeczki urodzinowe. Kreatywność Magdy Gessler wzięła górę

Trzeba przyznać, że część zarzutów ma w sobie ziarno prawdy. Czy jednak znana restauratorka zasłużyła na aż taką krytykę? Ciekawi jesteśmy też, czy zdecyduje się na komentarz do całej sprawy. Wszak nie od dziś znana jest z ciętego języka.

Pisaliśmy o najlepszym patencie na kotlety schabowe. Podawaliśmy też wyjątkowy przepis na kotlety od Karola Okrasy. 

@elitarny.lobuz Zawsze, gdy to mówię, pada argument: “ale jagodzianki ma pyszne!”. Owszem, ale gdy jagodzianka kosztuje kilkadziesiąt złotych to nie trudno o jej dobrą jakość. 😜 #magdagessler #kuchennerewolucje #restauracja #gastronomia #michelin ♬ original sound - Elitarny Łobuz

Źródło: tiktok.com/elitarny.lobuz