Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Porównał krokiety dla bogaczy z tymi z Lidla. W głowie się nie mieści, co powiedział na końcu

Porównał krokiety dla bogaczy z tymi z Lidla. W głowie się nie mieści, co powiedział na końcu

krokiety
YouTube/@SprawdzamJak

Krokiety nie są obce żadnemu smakoszowi. Zasmażane ciasto naleśnikowe z wybornym farszem potrafi naprawdę zasmakować. Jednak czy gotowe krokiety z Lidla, są warte spróbowania? Youtuber Dymitr Błaszczyk z kanału Sprawdzam Jak, porównał je z aż 3 razy droższym produktem.

Krokiety w kuchni polskiej

Krokiety można przyrządzać z różnymi rodzajami farszu. Lubimy jeść je z kapustą kiszoną i grzybami albo zajadać się krokietami z mięsem. Trudno też odmówić sobie tego dania z farszem mięsno-kapuścianym lub  krokietów nadzianych pieczarkami i ciągnącym się żółtym serem. Takie danie nie tylko smakuje, ale też porządnie syci.

Ich przyrządzenie w domu kosztuje trochę pracy i wymaga czasu. W sieciach spożywczych możemy kupić gotowe krokiety. Jednak, czy warto? To postanowił sprawdzić Dymitr Błaszczyk z popularnego kanału Sprawdzam Jak. Z zasłoniętymi oczami spróbował krokietów za 21 zł i tańszego odpowiednika z Lidla.

krokiety
Canva./HNBS
Ten przepis na roladki z szynki dostałam od cioci. Będą hitem na Andrzejkach

Czy kupić krokiety z Lidla, czy z Żabki?

Dymitr Błaszczyk, gdy próbował kupnych krokietów, od razu poczuł zapach świąt Bożego Narodzenia. Farsz z grzybów zrobił swoje. Jednak popularny youtuber zapach gotowego dania tak podsumował:

Albo święta, albo wesele

Faktem jest, że krokiety często pojawiają się na stołach Polaków właśnie z takich okazji. Błaszczyk oceniał krokiety, które kosztowały 21 zł oraz te za 6,90 zł. Po pierwszym kęsie produktu z Lidla youtuber powiedział:

Bardzo kwaśne, niesamowicie. To taki smak, jakbyście chcieli zakamuflować inne smaki, ale w miarę chrupkie. Nie smakują jeszcze tak źle, trochę zbita konsystencja

Które krokiety zachwyciły youtubera?

Dymitr Błaszczyk po spróbowaniu krokietów z Lidla, powiedział:

Jeżeli będziecie robić wesele i chcecie przyoszczędzić, bierzcie. Mało, kto się pokapuje

Następnie youtuber przeszedł do degustacji krokietów, które kosztowały aż 21 zł. Czy za 3 razy wyższa cena przełożyła się na smak? Te słowa mogą zaskoczyć:

Tu jest tanizna, czuć to po cieście. Jest ono naleśnikowe, zwykłe. Krokiety nie mają takiego smaku. Nie ma kwaśności, są neutralne

Drogie krokiety wypadły dosyć błaho przy produkcie z Lidla. Finalnie youtuber skomentował to w następujących słowach:

Nie są wcale złe, ale czuć, czym te krokiety się od siebie różnią. Różnica nie jest warta tych pieniędzy. 

Youtuber wyżej ocenił pierwsze krokiety. Jak się okazało, był to produkt z Lidla za 6,90 zł. Przebił on smakiem krokiety za 21 złotych. Jak widać czasami wyższa cena nie idzie w parze ze smakiem. Pisaliśmy o patencie Magdy Gessler na krokiety. Radziliśmy też, jak mrozić krokiety. 

krokiety
Canva/fotoedu

Źródło: YouTube/@SprawdzamJak