Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Przekrój cebulę na pół i wbij w nią 2 widelce. Za ten patent ktoś powinien dostać medal
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 17.04.2024 18:35

Przekrój cebulę na pół i wbij w nią 2 widelce. Za ten patent ktoś powinien dostać medal

cebula
Fot. YouTube/WebspoonWorld

Trudno wyobrazić sobie gotowanie bez cebuli. Teraz możesz uczynić je łatwiejszym. Wystarczy przekroić cebulę na pół i wbić w nią dwa widelce. Spróbuj i zobacz, co się stanie.

Sprytny sposób na cebulę

Cebulę dodajemy do surówek, sałatek, sosów i zup. Trafia do zapiekanek i potraw mięsnych. Smażymy ją, ale zwykle najpierw musimy cebulę posiekać. Czasem może tr sprawiać kłopot. Cebula może się wyślizgnąć i upaść na podłogę. Jeśli mamy do posiekania dużo cebul, problem się nawarstwia. 

Jednak dzięki sztuczce, krojenie cebuli stanie się dużo łatwiejsze. Teraz pójdzie jak z płatka. Jak szybko i równo pokroić cebulę? Poniżej znajdziesz przydatny sposób. Podobny patent możesz zobaczyć na kanale YouTube Webspoon World. Stamtąd też pochodzą zdjęcia użyte w artykule. 

cebula
Fot. YouTube/WebspoonWorld
Wydrąż kapustę i wypchaj po brzegi mięsem mielonym. To danie wolę nawet od gołąbków

Jak łatwo i równo pokroić cebulę?

Weź cebulę i przygotuj dwa widelce. Wbij je w połówkę cebuli, jeden obok drugiego. Krój nożem trafiając w przerwy między ząbkami widelca. W ten sposób równo i szybko pokroisz cebulę. 

Patent z użyciem dwóch widelców ułatwia i przyspiesza prace w kuchni. Teraz gdy potrzebujesz równo i szybko pokroić cebulę, skorzystaj z tego sposobu. Jest bardzo prosty i skuteczny. Właśnie taki, jaki potrzebujesz. 

Cebula łatwa w krojeniu

Dzięki temu patentowi możesz równo posiekać wiele cebul. Dlatego krój cebule na pół, wbijaj widelce i przystępuj do dzieła. Raz- dwa i na talerzu wyląduje równo posiekana cebula. Taka kostka powstanie w kilka chwil i w prosty sposób.

Dlatego nie zwlekaj i wypróbuj ten patent na cebulę w swojej kuchni. Szybkie i równe krojenie teraz stało się faktem. Pisaliśmy o tym, czy szparagi można jeść na surowo. Podawaliśmy przepis na roladę na każdą kieszeń. 

cebula
Fot. Canva/konstiantynzapylaie