Kapustę z grochem robię bez namaczania, wystarczy 1 dodatek. Ten patent to mistrzostwo
Kapusta z grochem jest smacznym daniem, ale też czasochłonnym. Jego przygotowanie zwykle oznacza kilkugodzinne namaczanie grochu. Teraz jednak wystarczy jeden dodatek, który sprawi, że groch szybciej zmięknie. Poniżej znajdziesz mój sposób na błyskawiczną kapustę z grochem bez namaczania.
Kapusta z grochem bez namaczania
Kapusta z grochem jest tradycyjnym polskim daniem. Zwykle bywa podawana podczas wieczerzy wigilijnej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by robić ją częściej. Nie każdy jednak kwapi się do tego kulinarnego przedsięwzięcia. Wszystko dlatego, że zwykle groch wymaga nawet kilkugodzinnego namaczania.
Dopiero po namoczeniu groch trafia do gotowania, przez co proces przyrządzania dania jest dość długi. Wymiana wody z namaczania grochu ma zapobiec wzdęciom podczas jedzenia kapusty z grochem. Jednak teraz można zrobić kapustę z grochem bez namaczania. Wszystko dzięki pewnemu produktowi.
Tak zrobisz najlepsze naleśniki na krokiety. Tej sztuczki nauczyła mnie babciaZapomnij o namaczaniu grochu
Teraz groch może być miękki również bez namaczania. Jak to możliwe? Wystarczy, że do wody dodamy odrobinę sody oczyszczonej. Dzięki temu groch szybciej zmięknie. Dodatek sody oczyszczonej znacznie przyspieszy cały proces. Ile sody oczyszczonej potrzebujemy?
Przyda się pół łyżeczki sody oczyszczonej na litr wody. Groch stanie się lekkostrawny i możemy od razu pominąć etap namaczania. Tym samym oszczędzimy czas. W podobny sposób warto przygotować inne warzywa strączkowe. Tak samo można postąpić z fasolą, bobem i soczewicą.
Jak zrobić kapustę z grochem bez namaczania?
Kapustę kiszoną opłukujemy i przekładamy do dużego garnka. Dodajemy wodę, liść laurowy i ziele angielskie. Kapustę gotujemy do miękkości. Groch też gotujemy w osobnym oddzielnym garnku. Do wody z grochem wsypujemy sodę oczyszczoną.
Następnie łączymy kapustę z grochem. Danie doprawiamy solą, pieprzem i majerankiem. Kapusta z grochem bez namaczania wychodzi bardzo smaczna, ale najlepsza jest na drugi dzień. Jej smak można wzbogacić przez dodanie podsmażonej cebuli. Pisaliśmy o tym, jak zrobić domowy majonez bez surowego jajka. Radziliśmy, jak rozłupać orzechy bez użycia dziadka do orzechów.
Źródło: kobieta.interia.pl