Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Przekrój ten owoc na pół i połóż w ogrodzie. Skutecznie odstraszy on ślimaki
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 18.06.2024 14:01

Przekrój ten owoc na pół i połóż w ogrodzie. Skutecznie odstraszy on ślimaki

ślimak na liściu
Fot. Canva/ArtStudio Images

Ślimaki zjadają twoje uprawy? Poznaj sposób, dzięki któremu skutecznie pozbędziesz się tego pasożyta. Wystarczy, że jeden owoc rozłożysz w ogródku, a problem rozwiążesz bardzo szybko. Dowiedz się, co to za owoc i sprawdź, na czym polega patent. 

Ślimaki problemem działkowców

Działkowcy co roku borykają się z problemem, jakim są ślimaki. Ten pasożyt poprzez zjedzenie liści warzyw i owoców potrafi zniszczyć całe uprawy. Najgorsze są te ślimaki bez tak zwanego domku, czyli skorupy. Najczęściej są to śliniki luzytańskie oraz pomrowiki plamiste. 

Wielu doświadczonych działkowców, aby pozbyć się ślimaków z ogródka, sięga po produkty, które mają wyeliminować tego pasożyta z ich upraw. Nie każdy z nich wie, że mogą wybrać znacznie tańszy i naturalniejszy sposób. O tym, na czym polega, dowiesz się więcej z dalszej części artykułu. 

grejp.jpg
Fot. Canva/Alena Darmel
Zalałam gołąbki bez zawijania najłatwiejszym sosem. Innych już rodzinie nie podam

Naturalny sposób na ślimaki w ogródku

Naturalny sposób na pozbycie się ślimaków polega na wykorzystaniu popularnego owoce. W walce z tym pasożytym skuteczny okazuje się grejpfrut. Kilka tych kwaśnych owoców wystarczy pokroić na kawałki, a następnie rozłożyć w różnych częściach ogrodu, ale z dala od cennych roślin, warzyw i owoców. 

Jak to działa?

Zastanawiasz się pewnie, jak to działa? To proste. Grejpfrut jest nie tylko kwaśnym i gorzkim owocem, ale też bardzo aromatycznym. I właśnie to przyciąga ślimaki, które zwabione w jedno miejsce, są łatwiejsze do wyzbierania. Dzięki temu nie sypiesz szkodliwej chemii na swoje uprawy, a i ślimaki w żaden sposób nie ucierpią. Wykorzystaj ten sposób w swoim ogrodzie, a szybko zauważysz efekty. Sprawdź przepis na sernik z truskawek oraz dowiedz się, który łosoś jest najzdrowszy

ogródek.jpg
Fot. Canva/Kampus Production