Jajko wybuchło jej w twarz
Canva.com / yamasan

Przykre konsekwencje popularnego tricku z jajkami

Jajka często goszczą na naszych stołach. Niektórzy mogliby zajadać je codziennie. Kiedy młoda mama wstawiła jajko do mikrofalówki, nie podejrzewała, że gotowanie zakończy się w taki sposób. Wystarczyła chwila i ciało kobiety przeszył niepojęty ból. Czasami triki z internetu mogą zakończyć się w tragiczny sposób. Zdjęcia mówią same za siebie.

Jajka można przygotować na rozmaite sposoby. Przeważnie po prostu gotujemy je w wodzie. Niektórzy zachęcają do umieszczania ich w mikrofalówce. Okazuje się, że tego typu rozwiązanie nie jest najlepszym wyjściem. Historia młodej mamy powinna być przestrogą dla wszystkich smakoszy.

Jajka z mikrofalówki

Nie da się ukryć, że ugotowane jajka są popularnymi smakołykami, które dobrze sprawdzają się w roli śniadania. Ostatnio wspominaliśmy o tym, jakie korzyści płyną z dodania ich do codziennej diety. Tym razem przyjrzymy się pewnej przejmującej historii.

Nietrudno znaleźć smakoszy, którzy z miłą chęcią zajadają jajka. Należała do nich 35-letnia mama dwójki dzieci z Irlandii. Aine zamieściła na swoim Facebooku przejmujący wpis, w którym podzieliła się swoimi przykrymi doświadczeniami.

Młoda mama postanowiła wypróbować trik na gotowanie jajka w mikrofalówce. Nie spodziewała się, że właśnie ten moment skończy się dla niej ogromnym cierpieniem. Kobieta umieściła jajko w kubku i zalała je wodą. Następnie wstawiła całość od mikrofalówki.

Co zrobić, żeby kotlety mielone były puszyste?Co zrobić, żeby kotlety mielone były puszyste?Czytaj dalej

Po chwili wyciągnęła kubek z urządzenia. Ku jej przerażeniu jajko po prostu eksplodowało. Wrzątek wylał się na jej twarz, szyję i klatkę piersiową. Ciężko sobie wyobrazić ból, który towarzyszył temu zdarzeniu. Aine opublikowała na Facebooku zdjęcia ukazujące jej twarz po całym zajściu.

Jajko eksplodowało

(Facebook / @Áine Lynch)

Jajka doprowadziły do tragedii

Wrzątek dotkliwie poparzył kobietę. Taki ból z pewnością zapamiętuje się na całe życie. Poszkodowana 35-latka w swoim wpisie przyznała, że uratowały ją zachowanie spokoju, zimna woda i pomoc najbliższych. Szybko przetransportowano ją na pogotowie ratunkowe. Gdyby nie to, wówczas cały incydent mógłby skończyć się znacznie gorzej.

Na razie Aine dochodzi do siebie po ciężkich przejściach. Może zająć to trochę czasu, ponieważ poparzenia są dosyć rozległe. Młoda mama ma nadzieję, że po wszystkim nie zostaną jej blizny na twarzy. Jednocześnie cieszy się, że w trakcie eksplozji jajka nie trzymała na rękach jednego ze swoich dzieci.

Kobieta podzieliła się swoimi doświadczeniami po to, by ostrzec inne osoby, przed gotowaniem jajek w mikrofalówce. Zamieszczone przez nią zdjęcia dobitnie pokazują, jak niebezpieczna może być tego typu aktywność.

Mało kto spodziewałby się, że niepozorne jajka mogą być aż tak niebezpieczne. Lepiej pozostać przy klasycznych metodach na ich gotowanie. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, jaki jest najzdrowszy sposób przygotowywania jajek.

Jajko eksplodowało

(Facebook / @Áine Lynch)

Jajko eksplodowało

(Facebook / @Áine Lynch)

Jajko eksplodowało

(Facebook / @Áine Lynch)

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Facebook / @Áine Lynch

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł