Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Rozgniótł maliny na ręczniku i podsypał ziemią. Efekt przechodzi wszelkie oczekiwania
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 31.05.2024 17:49

Rozgniótł maliny na ręczniku i podsypał ziemią. Efekt przechodzi wszelkie oczekiwania

rozgniecione maliny na papierze
Fot. TikTok/simonakeroydgarner

Poznaj niezwykłą metodę brytyjskiego ogrodnika, a już nigdy nie kupisz malin. Sposób jest tyleż banalny, co skuteczny a efekt zaskoczy każdego, nawet doświadczonego ogrodnika. Dowiedz się, na czym polega efekt i wypróbuj go w swoim domu. 

Ogrodnik na TikToku

Simon Akeroyd to znany brytyjski ogrodnik i autor książek ogrodniczych. Od dłuższego czasu dzieli się swoimi ogrodniczymi poradami na TikToku, gdzie zdobył jeszcze większą popularność. Wszystko za sprawą przystępnych i użytecznych porad.

Niedawno zaprezentował niezwykły sposób z rozgniecionymi na papierowym ręczniku malinami. To, co zrobił z nimi później, zaskoczy każdego. O efekcie przeczytasz w dalszej części artykułu.

mal iny.jpg
Fot. TikTok/simonakeroydgarner
Wachowicz do każdego słoika wlewa po 1 łyżce. Ogórki małosolne wychodzą pyszne, jak nigdy

Maliny w twoim domu

Sposób Akeroyda sprawi, że już nigdy nie kupisz malin. Od teraz będziesz cieszyć się słodkim smakiem malin z własnej uprawy. 

Wystarczy je rozgnieść na papierowym ręczniku, a następnie przysypać ziemią. Na pierwsze efekty trzeba trochę zaczekać, ale to z tego wyjdzie, zaskoczy wszystkich. O tym, jak wyhodować maliny w domu, dowiesz się w dalszej części. 

Jak wyhodować maliny?

Zacznij od rozgniecenia malin na papierowym ręczniku. Pozostaw je do wyschnięcia. W ten sposób uzyskasz z owoców nasiona.

 Następnie do doniczki lub pojemnika po owocach wsyp ziemię. Ułóż na niej porwany na mniejsze kawałki ręcznik papierowy z nasionkami. Przysyp go ziemią i skropl wodą.

Doniczkę lub pojemnik po owocach umieść w nasłonecznionym miejscu. Kiedy maliny zaczną kiełkować, przesadź je do większej donicy lub jeżeli masz ogródek to prosto do gleby. Krzaki malin regularnie podlewaj i czekaj cierpliwie na zbiory. Nic nie pobije smaku domowych malin. Sprawdź, z jakim owocem szybko schudniesz oraz poznaj przepis na racuchy z truskawkami

@simonakeroydgardener Winning at life. My supermarket raspberries are growing in my garden and in my pots 💙💙💙 #growyourgroceries #growyourown #growyourownfood ♬ The Winner Takes It All - ABBA