Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Skorupki jajek zalej colą. Nie uwierzysz, co powstanie
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 12.06.2024 16:08

Skorupki jajek zalej colą. Nie uwierzysz, co powstanie

jajka i cola
Fot. Facebook/Sprytne Triki

Czy wiesz co się stanie, gdy skorupki jajek zalejesz colą? Ten patent da znakomity efekt. Dzięki niemu pewne żmudna czynność w kuchni, stanie się banalnie prosta. Dlatego skorzystaj z tego przydatnego i sprawdzonego sposobu. 

Skorupki jajek i cola, czyli super patent

Robisz jajecznicę lub gotujesz jajka i wyrzucasz skorupki? Nie rób tego. Zachowaj je, bo za chwilę przydadzą ci się. Oprócz skorupek potrzebujesz też coli. Gdy masz już te produkty pora przygotować miskę i wrzucić tam skorupki. Teraz zawartość miski zalej colą. Składniki i czynności mogą wywoływać zdziwienie, ale zapewniam, że warto postępować według tych wskazówek. 

Dzięki nim skutecznie rozwiążesz pewien problem w kuchni. Mowa o myciu przypalonych i bardzo brudnych metalowych garnków. Dzięki tej miksturze stanie się to bardzo proste. Podobny trik znajdziesz na Facebooku, na stronie Sprytne Triki. Stamtąd też pochodzą zdjęcia użyte w artykule. 

mikstura
Fot. Facebook/Sprytne Triki
Ten obiad z fasolki szparagowej to hit w moim domu. Przygotowanie trwa chwilę, a smak nieziemski

Jak przygotować miksturę, którą wyczyścisz przypalone i brudne garnki?

Składniki

  • skorupki z 5 jajek
  • 200 ml coli ( może być wygazowana)
  • 100 ml płynu do mycia naczyń
  • 100 ml wody

Przygotowanie mikstury zacznij od przełożeni skorupek jajek do miski. Zalej je colą i po chwili zblenduj. Ważne jest, by skorupki jajek były dobrze zmielone na proszek. Teraz mieszankę przelej do wysokiego naczynia. 

Musisz dodać jeszcze kolejne składniki. Wlej płyn do mycia naczyń i wodę. Składniki dokładnie wymieszaj i przelej do butelki. Przyda się taka z dzióbkiem. Zamknij butelkę i trzymaj ją przy zlewie. 

Mikstura najlepsza do mycia garnków

Płyn ze skorupek jajek, coli, płynu do mycia naczyń i wody, to prawdziwy hit w kuchni. Dzięki niemu łatwo pozbędziesz się uciążliwych zabrudzeń z garnków. Usuniesz nawet przypalone ślady i domyjesz do czysta najbardziej oporne rondle i garnuszki. 

Mikstura doskonale usuwa brud, tłuszcz i przypalenia z metalowych garnków. Radzi sobie z zabrudzeniami, z jakimi inne płyny nie dawały sobie rady. Musisz jednak pamiętać, by mikstury nie stosować do teflonowych powierzchni. Cząstki skorupek mogą je uszkodzić. Pisaliśmy o tym, jak przygotować naturalny nawóz z przyprawy na ogórki. Radziliśmy, jakich czereśni nigdy nie kupować.

mikstura
Fot. Facebook/Sprytne Triki

Źródło: Facebook/Sprytne Triki

Zdjęcia: screen Facebook/Sprytne Triki