Sposób Ewy Wachowicz na przedłużenie świeżości truskawek
Truskawki są bardzo ważnymi owocami dla Polaków, lecz mają jeden duży mankament. Ich trwałość bez mrożenia jest stosunkowo krótka, więc warto przedłużać ich świeżość jak najdłużej. Ewa Wachowicz radzi, aby przed włożeniem do lodówki, nie usuwać z nich szypułek, co wydłuży ich przydatność do spożycia.
Truskawki są symbolem lata - gdy za oknem świeci jasne słońce, a w powietrzu utrzymuje się ciepła aura, natychmiast nabieramy ochoty na miskę pełną świeżych i słodkich truskawek. Ich smak jest tak wyborny, że ciężko nie skorzystać z okazji.
Ich miąższ jest na tyle delikatny, że łatwo ulega stłuczeniom, zgnieceniom i innym problemom, dlatego konieczne jest niekiedy umiejętne przechowywanie. Ewa Wachowicz podzieliła się swoim doskonałym trickiem, który pozwala dłużej się nimi cieszyć.
Jak przechowywać truskawki według Ewy Wachowicz?
Po przyjściu z pełną torebką foliową owoców do domu, na początku koniecznie je z niej wyciągnij. Przez folię nie przedostaje się świeże powietrze, przez co truskawki zaczną wypuszczać dużo wilgoci i pleśnieć.
Ewa Wachowicz radzi, aby szypułki usuwać dopiero wtedy, kiedy mamy zamiar jeść truskawki. Przechowywanie owoców bez szypułek, znacznie przyspiesza psucie, ułatwiając pleśni i mikroorganizmom dojście do delikatnego wnętrza.
Wachowicz tłumaczy również, aby truskawki jeść po odstaniu ich poza lodówką. Zimne owoce nie są tak intensywne w smaku i aromatyczne, więc 30 minut na ogrzanie znacznie zwiększy przyjemność płynącą z jedzenia.
Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został jajkom z chowu klatkowego, które już niedługo znikną z większości dużych sieci sklepów.
W której części lodówki trzymać truskawki?
Za niska temperatura nie jest dla nich korzystna, dlatego trzeba ustawić je na środkowej lub najniższej półce. Przemrożone owoce zaczynają nieprzyjemnie mięknąć i ulegają procesom gnilnym znacznie łatwiej.
Z myciem również trzeba zaczekać do momentu, gdy mamy zamiar je za chwilę zjeść. Dodatkowa wilgoć, która pozostaje na powierzchni truskawek po płukaniu wodą, ułatwia rozwój pleśni. A nikt nie chce jeść spleśniałych owoców.
Z kolei podczas samego mycia powinno korzystać się z chłodnej wody. Ciepła może zepsuć ich smak. Szypułki usuwa się dopiero po umyciu - to kolejna sztuczka zwiększająca ich smak.
Źródło: matt_benoit, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: o2.pl