Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > Ten błąd przy grillowaniu może być bardzo kosztowny. Bosacka znalazła rozwiązanie

Ten błąd przy grillowaniu może być bardzo kosztowny. Bosacka znalazła rozwiązanie

Grillowanie bez tacek aluminiowych
Screen z filmu na kanale TikTok katarzyna_bosacka

Grillowanie bez tacek aluminiowych nie jest bezpieczne. Z nimi jednak, zdaniem Katarzyny Bosackiej, jest równie szkodliwe. Edukatorka pokazała ostatnio, jak poradzić sobie z palącym problemem, jakim jest kapiący na węgle tłuszcz. Rozwiązanie jest skuteczne i wcale nie kosztuje wiele.

Grillowanie jest pełne pułapek

Kto choć raz grillował, ten słyszał o szkodliwości palącego się w płomieniu tłuszczu zwierzęcego. Zarówno powstające wtedy związki chemiczne, jak i samo spalanie węgla nie przyczyni się do zachowania zdrowia.

W odpowiedzi na tę niedogodność wymyślono w końcu jednorazowe tacki. Są one jednak wykonane z aluminium. Fakt ten powoduje, że — ze względu na migrację glinu do żywności — trzeba ostrożnie prowadzić grillowanie.

Zbyt wysoka temperatura sprzyja temu zjawisku. Podobnie z resztą, jak marynaty z dodatkiem kwaśnych produktów np. octu czy soku z cytryny. Z grillowania jednak mało kto chce rezygnować.

Posiekała cebulę i zrobiła ją na chrupko. Ta posypka pasuje nie tylko do hot-dogów

Wielorazowe tacki do grillowania

Z pomocą przychodzą producenci wielorazowych tac do grilla. Wykonany ze stali lub żeliwa sprzęt zabezpieczy węgle przed tłuszczem, a pod wpływem ciepła nie będą się z niego uwalniały szkodliwe substancje.

Właśnie taką metalową blaszkę z niewielkimi otworami pokazuje Bosacka w krótkim wideo zamieszczonym na TikToku i przestrzega przed pokusą zaoszczędzenia na zdrowiu. 

Do grillowania nadadzą się sprzęty kuchenne

Patelnie żeliwne lub przeznaczone do zapiekania i wykonane ze stali nierdzewnej blaszki świetnie zastąpią tani produkt z aluminium. Z łatwością je potem umyjemy, a ruszt grilla nie będzie wymagał żmudnego szorowania. 

Na naszej stronie znajdziecie przepisy idealne na każde grillowanie. Polecamy pysznego arbuza z fetą, który będzie pasował do niejednego mięsa w marynacie. Spróbujcie też tej karkówki marynowanej.

@katarzyna_bosacka 🥩Grillowanie: na tackach czy bez?🥩❌ 👉🏼Zapraszam do obejrzenia najnowszej rolki, gdzie odpowiadam na to pytanie 🙏🏼 A Wy spotkaliście się z taczkami metalowymi w sklepach? Wydaje mi się, że nie są jeszcze zbyt popularne, ale na pewno będą, bo to zdrowsza opcja grillowania 🔥💥🥩 #grillowanie #grill #grillowanie2023 #tacki #grillowanienatackach #tackimetalowe #tackialuminiowe #tackidogrilla #zdrowegrillowanie #porady ♬ Cooking Time - Lux-Inspira

Źródło: TikTok/katarzyna_bosacka; zywienie.medonet, grill360