Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > To już jest przegięcie, chwila nieuwagi i za masło zapłacisz fortunę. Uważaj podczas zakupów
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 28.10.2023 11:12

To już jest przegięcie, chwila nieuwagi i za masło zapłacisz fortunę. Uważaj podczas zakupów

masło
Facebook/Canva

Wiele osób codziennie używa masła. Warto jednak bacznie przyglądać się cenom tego popularnego produktu. Chwila nieuwagi może sprawić, że na masło wydasz krocie. Przekonał się o tym jeden z klientów warszawskiego sklepu. Teraz ostrzega wszystkich.

Ceny masła to nie bułka z masłem

Chleb i masło to podstawowe produkty, z których korzystamy właściwie codziennie. Masłem smarujemy chleb, dodajemy masło do różnych potraw i smażymy na nim. Jednym słowem, masło ma bardzo wiele zastosowań w kuchni. Trudno bez niego wyobrazić sobie przygotowywanie kanapek czy innych dań.

Jednak inflacja sprawiła, że ceny masła dynamicznie się zmieniały. Nagły wzrost cen spowodował, że masło przestało być już podstawowym produktem, który bez zastanowienia kupujemy w sklepie spożywczym. Ten produkt stał się stanowczo zbyt drogi. Cena którą zobaczył jeden z klientów sklepu na warszawskim Żoliborzu to już prawdziwe apogeum. 

masło
Canva/serjedi
Zawsze dodaję to do masy na kotlety mielone. Z tym składnikiem są obłędnie puszyste, tak robiła moja mama

Szokująca cena masła z Żoliborza

Sytuacja, którą opisuje jeden z użytkowników na facebookowej grupie mieszkańców warszawskiego Żoliborza, daje do myślenia. Mężczyzna zamieścił zdjęcie ceny masła ze sklepu Carrefour na ul. gen. Zajączka w Warszawie. W tym sklepie za Masło Polskie Mlekovita trzeba zapłacić 13,59 zł. Autor zdjęcia napisał:

Jak to mówią rzecz jest warta tyle, ile ktoś jest gotów za nią zapłacić. Ale jednak jak widzę coś takiego, to brzydkie wyrazy powtarzam wiele razy. Kierownictwu Carrefour na Zajączka gratuluję zmysłu biznesowego

Cena masła może szokować. Tym bardziej, że jak informuje portal dlahandlu.pl, za 200 gramową kostkę tego produktu aktualnie nie płacimy zbyt drogo. Sieć Carrefour Express sprzedaje masło najdrożej. Trzeba za nie zapłacić 7,99 zł. Skąd więc tak wygórowana cena w sklepie na warszawskim Żoliborzu?

ZOBACZ: Z tą zupą jesienią nie mam nawet kataru. Sekret tkwi w kilku dodatkach

Uważaj podczas zakupów i sprawdzaj ceny

Według portalu dlahandlu.pl masło najtaniej kupimy w sieciach sklepów SPAR, Lidl i Aldi. W pierwszej wymienionej sieci, za kostkę masła zapłacimy 4,49 zł. Natomiast w Lidlu i Aldi na masło wydamy 4,99 zł. W Biedronce, Dino i Intermarche masło kosztuje 5,49 zł. 

W sieci sklepów Netto zapłacimy 5,76 zł, a w Lewiatanie 5,99 zł. Drogo jest też w Żabce. Na kostkę masła wydamy tu 6,50 zł. Uważajmy podczas zakupów, bo chwila nieuwagi jak widać może nas słono kosztować. Pisaliśmy o sztuczce, która pomoże w przypadku twardego masła. Radziliśmy też, jak sklarować masło. 

masło
Facebook