Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Połóż masło na talerzyk i przykryj je szklanką. Po chwili przetrzesz oczy ze zdumienia

Połóż masło na talerzyk i przykryj je szklanką. Po chwili przetrzesz oczy ze zdumienia

Sztuczka kuchenna z masłem
Screen z filmu na kanale YouTube Genialne

Nie a nic gorszego niż twarde masło, którym nie da się posmarować chleba. Na szczęście z prostą sztuczką kuchenną proces nie będzie, aż tak uciążliwy. Wystarczy skorzystać, ze szklanki i przykryć nią tłuszcz. Efekty wbijają w fotel.

Sztuczka kuchenna na twarde masło

Masła często używamy do posmarowania pieczywa. Wielu z nas, by ułatwić sobie skorzystanie z tłuszczu, pozostawia go poza lodówką. Nie jest to niestety bezpieczne i zdecydowanie lepiej trzymać go w chłodzie.

Jak jednak poradzić sobie z rozprowadzeniem go po kromkach, jeśli bywa twarde niczym skała? Prosta sztuczka kuchenna ze szklanką rozwiąże problem. Szczegóły opisujemy w dalszej części artykułu.

Twarde masło.jpg
Screen z filmu na kanale YouTube Genialne
Ten obiad przyrządzam, gdy brak mi pomysłów i czasu. Robi się praktycznie sam, a składniki kosztują grosze

Sztuczka kuchenna ze szklanką pomoże

Sporo kuchennych trików nie spełnia dobrze swojej funkcji. Dotyczący masła patent jest jednak skuteczny. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy czasu, by poczekać, aż tłuszcz nieco zmięknie po wyjęciu z lodówki.

Polega na przykryciu położonego na spodeczku kawałka masła szklanką. Wcześniej do naczynia wlewamy gorącą wodę z czajnika i pozostawiamy ją na chwilę, by nabrało temperatury.

Tak przygotowaną szklanką zakrywamy masło. Po chwili będzie już można użyć go do smarowania. Dlaczego? Szkło odda ciepło do powietrza i sprawi, że tłuszcz się ociepli. Będzie więc miał mniej zwartą konsystencję, idealną do rozprowadzenia go po miękkim pieczywie.

Do czego wykorzystać masło?

Stopiony przy pomocy sztuczki kuchennej łuszcz będzie też świetnym „materiałem” natłuszczającym formy do pieczenia. Dzięki tej technice z kolei zapobiegniemy przywieraniu naszych smakołyków.

Na naszej stronie znajdziecie pomysły na smaczne wykorzystanie masła. Jednym z ciekawszych jest wykonanie dewolaja — roladki z kurczaka z płynnym masłem czosnkowym wewnątrz. Sam tłuszcz z czosnkiem będzie świetnym dodatkiem do grzanek z pieca.

Masło po zastosowaniu sztuczki kuchennej.jpg
Screen z filmu na kanale YouTube Genialne