Tradycyjne i niezawodne ciasto na pierogi według Magdy Gessler
Pierogi zajmują szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy regularnie przygotowują przepyszne zawiniątka. Okazuje się, że Magda Gessler nie akceptuje jednego często wykorzystywanego składnika. W ocenie restauratorki jajka sprawiają, że ciasto na pierogi wychodzi twarde.
Ciasto na pierogi jest jednym z najistotniejszych elementów tego dania. Magda Gessler jako mistrzyni kulinarnej sztuki doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie bez powodu przy każdej możliwej okazji podkreśla, by nie dodawać jajek do ciasta na pierogi.
Ciasto na pierogi bez dodatku jajka
Magda Gessler bez wątpienia wie, jak odpowiednio przyrządzić niejeden kulinarny szlagier. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis restauratorki na faszerowanego kurczaka. Dziś przyjrzymy się jej recepturze na ciasto na pierogi.
Nie da się ukryć, że pierogi potrafią przyprawić o szczery zachwyt nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. W tym kulinarnym szlagierze jedną z najważniejszych składowych jest oczywiście ciasto.
Wielu smakoszy przygotowuje ciasto na pierogi z mąki, wody i jajka. Magda Gessler zaleca wykluczenie z przepisu ostatniego składnika. Restauratorka wprost stwierdza, że jajko sprawia, iż ciasto robi się twarde. Jakie proporcje składników będą nam potrzebne do przygotowania bazy pod pierogi?
500 g mąki pszennej
125 ml ciepłej wody
sól
Jak Magda Gessler robi ciasto na pierogi?
Na początku mąkę z solą przesiewamy przez sitko. Następnie wzbogacamy ją o część ciepłej wody. Całość starannie mieszamy. Stopniowo dodajemy coraz więcej wody. Składniki najlepiej zagniatać przy użyciu dłoni.
Ciasto na pierogi ugniatamy do momentu, aż uzyska ono jednolitą i plastyczną konsystencję. Dzielimy je na cztery części. Rozwałkowujemy z nich placki o grubości kilku milimetrów. Następnie wycinamy z nich okręgi, na które wykładamy farsz.
Pierogi zalepiamy i gotujemy w osolonym wrzątku. Jak widać, przepis Magdy Gessler na ciasto na pierogi jest bardzo prosty. Każdy powinien sobie z nim poradzić. Godna uwagi jest także receptura restauratorki na zupę pomidorową.
Canva / zi3000
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Idealne ogórki kiszone według siostry Anastazji. Już wiadomo, co jest tajemnicą ich smaku
Zachwycająca mizeria po włosku. Zapomnisz o innych surówkach
Źródło: Onet Gotowanie