Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-26T221430.349

canva/pixelshot

USA: Nie żyje ceniony fotograf kulinarny

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych fotografów kulinarnych, Romulo Yanes, zmarł w wieku 62 lat. Największą popularność zdobył, pracując dla magazynu Gourmet, w którym jego zdjęcia pojawiały się przez 26 lat. Na przestrzeni lat wypracował elegancki styl, w którym żywność przedstawiana była w elegancki, a zarazem naturalny sposób.

Fotografia kulinarna jest wyjątkowo silnym elementem gastronomii na całym świecie. Jak wiadomo, "jemy oczami", więc pierwsze, na co zwracamy uwagę, to wygląd. Gdy jedzenie przedstawione jest w pyszny sposób, od razu mamy ochotę je zjeść.

Dlatego śmierć Romulo Yanesa jest tragiczna dla całej branży kulinarnej - jego zdjęcia w znacznym stopniu przyczyniły się do rozpoznawalności magazynu Gourmet, który nabrał przy ich pomocy zupełnie nowej jakości.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Znany fotograf kulinarny zmarł w wieku 62 lat

Romulo Yanes urodził się na Kubie w 1969 roku, lecz w wieku 8 lat musiał wraz z rodziną uciekać do Stanów Zjednoczonych z powodu przejęcia władzy na wyspie przez Fidela Castro. W USA zaczął interesować się fotografią.

We wczesnych latach 80. studiował fotografię na nowojorskiej Akademii Sztuk Pięknych - po ukończeniu studiów, rozpoczął pracę dla magazynu Gourmet, gdzie fotografował zarówno w terenie, jak i w studio.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T170905.525

Fundacja Biedronka wspiera starsze osoby kwotą 150 zł na zakupy

CZYTAJ DALEJ

W całym swoim życiu robił zdjęcia dla 35 publikacji, gazet i magazynów - w 2005 i 2008 roku zdołał wygrać swoim kadrami dla Gourmet nagrody ASME, które są bardzo prestiżowe w branży fotografów profesjonalnych.

Ulubione zdjęcie Yanesa

Jak wspomina edytorka Gorumet Ruth Reichl, jego ulubionym zdjęciem były kilka owoców granatu, znajdujących się na okładce magazynu ze stycznia 2000 roku. Na wielu jego zdjęciach widać, że żywność nie jest jedynie ozdobą - Yanes potrafił oddać na nich jej wagę i wartość.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Po zamknięciu magazynu Gourmet, Yanes rozpoczął karierę freelancerską, podczas której tworzył dla licznych książek kucharskich, wydawnictw i wielu innych.

Romulo zmarł w swoim domu w Tampa na Florydzie na nowotwór otrzewnej 16 czerwca bieżącego roku. Po śmierci pozostawił swojego męża Mr. Schaublin-Yanes oraz dwie siostry, Cirę i Anę Yanes.

538594 418309791571511 637386175 n

Źródło: facebook.com/Romuloayanes

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: nytimes.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Show-biznes od kuchni

Gessler pokazała wyjątkowe zdjęcie z rodzinnego albumu

Czytaj więcej >
Majonez, który Makłowicz wybiera do jarzynowej

Show-biznes od kuchni

Makłowicz zdradził, jaki jest najlepszy majonez. Odpowiedź zaskakuje

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Show-biznes od kuchni

Kim jest żona Roberta Makłowicza?

Czytaj więcej >
Słynny kucharz za dziecięcych lat

Show-biznes od kuchni

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

Czytaj więcej >
Młody Damian Kordas

Show-biznes od kuchni

Damian Kordas pokazał zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz w dzieciństwie

Show-biznes od kuchni

Najpiękniejsza gotująca Polka pokazała zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >