Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Wachowicz ujawniła prawdę o swoim programie. „To powoduje, że jest tyle lat na antenie telewizji"
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 19.06.2024 15:19

Wachowicz ujawniła prawdę o swoim programie. „To powoduje, że jest tyle lat na antenie telewizji"

Ewa Wachowicz
Fot. Canva, instagram.com/EwaWachowicz

Do świata telewizyjnych i internetowych celebrytów podchodzimy zazwyczaj ze zdrową dozą nieufności. Czy jednak zasługuje na nią też Ewa Wachowicz? Gwiazda kuchni i była miss odpowiedziała na to pytanie w rozmowie z dziennikarzami.

Premierowi się nie odmawia

Ewa Wachowicz wcielała się w życiu w wiele ról. Większość z nas wie, a niektórzy wręcz pamiętają, że w 1992 roku wygrała konkurs na najpiękniejszą Polkę Miss Polonia. Rzadziej powtarzamy, że rok później zaangażowała się w politykę i przez dwa lata była rzeczniczką prasową rządu Waldemara Pawlaka. Zasłynęła wtedy cytatem „premierowi się nie odmawia”.

Wkrótce potem jednak sięgnęła po nią pasja do kulinariów oraz praca w telewizji – dwie drogi kariery, które splotły się w 2007 roku. Wtedy na antenie Polsatu zadebiutował program Wachowicz „Ewa Gotuje”. To, jak sama mówi, najdłużej emitowany program o gotowaniu w Polsce, choć młodszy niż Podróże Kulinarne Roberta Makłowicza, których Wachowicz była producentką w połowie lat 90.

To ciasto jogurtowe z borówkami jest hitem w moim domu. Używam tylko 5 składników, rodzina nie może się nachwalić

Wachowicz o „telewizyjnej ściemie”

Widać jednak wyraźnie że po – nie wypominając – trzydziestu latach medialnej kariery Wachowicz doskonale zarządza swoją marką osobistą. I właśnie o ten sekret zapytana została przez reportera Kozaczka. Na pytanie o to, jak to robi, odpowiedziała:

Przede wszystkim staram się żyć w zgodzie ze swoimi wartościami i jestem konsekwentna jeśli chodzi o to, co chcę przekazać zarówno na ekranie telewizora, jak i o to, co pokazuję na talerzu.

Wachowicz zaprasza do domu

Mój brand oparty jest na tym, że ja naprawdę gotuję, w moim domu, w mojej kuchni. To nie jest ściema. Czyli nie jest to studio telewizyjne. Odwrotnie. Mój dom, moja kuchnia, miejsce, gdzie ja naprawdę gotuję dla moich domowników stało się miejscem, gdzie też zapraszałam telewidzów telewizji Polsat – powiedziała Wachowicz.

Dziennikarka podkreśliła, że „widz lubi prawdę” i pewnie to właśnie ta autentyczność scenerii i podawanych posiłków sprawia, że jej program tak długo ukazuje się na antenie. Wachowicz zaakcentowała też, że jej przepisy zawsze wyszły jej samej, zanim przekazała je dalej telewidzom.

Robiąc książki kulinarne przywiązuję bardzo dużą wagę do przepisu, że ten przepis ma być od początku do końca zrobiony przeze mnie. Każdy przepis przechodzi przez moje ręce – zapewniła.

Spróbuj też swoich sił w teście na znajomość słodyczy i wypróbuj przepis na zupę krem z bobu.