Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Wystarczą 2 widelce i gumka recepturka. Szkoda, że wcześniej nie znałam tej sztuczki
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 23.09.2023 11:30

Wystarczą 2 widelce i gumka recepturka. Szkoda, że wcześniej nie znałam tej sztuczki

sztuczka
YouTube/@Thaitrick

Czy wiecie, co się stanie, gdy połączymy dwa widelce gumką recepturką? Uzyskamy bardzo przydatne narzędzie w kuchni. Warto skorzystać z tej skutecznej sztuczki. Często z niej korzystam i żałuję, że wcześniej jej nie znałam. Ułatwiłaby mi bardzo życie w kuchni.

Przydatne sztuczki, czyli łatwe gotowanie

Czy zdarza się wam, że brakuje nagle jakiegoś sprzętu lub narzędzia w kuchni? Ja często miewałam takie sytuacje właśnie podczas gotowania. W najmniej oczekiwanym momencie potrzebujesz, czego co ci pomoże w gotowaniu, czy smażeniu. Jednak jak na złość nic takiego nie masz pod ręką.

Takie sytuacje w kuchni potrafią nieco popsuć humor i skomplikować trochę czynność, którą wykonujemy. Jednak okazuje się, że z prostych narzędzi, które już mamy w kuchni możemy zrobić bardzo przydatny sprzęt. Wystarczy chwila i gotowe. Polecam sztuczkę z użyciem dwóch widelców i gumki recepturki. Będziecie nią zachwyceni!

sztuczka kuchenna
YouTube/@Thaitrick
To najlepsze placki jakie jadłam. Przy nich ziemniaczane mogą się schować, przepis dostałam od sąsiadki

Dwa widelce i gumka recepturka, czyli super sztuczka

Sztuczki potrafią nam nieco ułatwić gotowanie. Warto z niektórych korzystać, bo dzięki nim różne czynności w kuchni staną się dużo prostsze. Taką sztuczką jest właśnie użycie dwóch widelców i gumki recepturki. Wystarczy odwrócić widelce ząbkami od siebie, tak by stykały się tyłem i związać je gumkami recepturkami.

Ten prosty i szybki zabieg spowoduje, że powstaną szczypce. Możemy nimi doskonale i używać takich szczypców podczas przewracania mięs i kiełbasek na grillu. Jednak to nie wszystko. Te szczypce możemy użyć podczas przewracania różnych produktów na patelni.

Sztuczki kuchenne, czyli zrób szczypce

Sztuczki kuchenne bywają dużym ułatwieniem w naszej kuchni. Często z dwóch widelców i gumki recepturki robię sztućce. Używam ich podczas smażenia kotletów i ryb na patelni. Gdy nagle brakuje mi czegoś, czym przewrócę smażone produkty, to sięgam po widelce i gumkę recepturkę. 

Mam je zawsze pod ręką i robię z nich szczypce. To bardzo pomoce narzędzie w kuchni. Nawet żałuję, że wcześniej nie znałam tej sztuczki kuchennej. Polecam ją wszystkim, bo jest skuteczna i warto z niej korzystać. Pisaliśmy o sztuczce z papierem do pieczenia i wodą. Polecaliśmy sztuczkę z widelcami i kurczakiem. 

sztuczka kuchenna
YouTube/@Thaitrick