Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Za obiad dla 2 osób zapłacili 37 zł. Gdy wyszli z lokalu komentarzom nie było końca

Za obiad dla 2 osób zapłacili 37 zł. Gdy wyszli z lokalu komentarzom nie było końca

Obiad w barze mlecznym
Screen z filmu na kanale YouTube KSIĄŻULO

Tani obiad można zjeść chyba już tylko w barze mlecznym. Jeden z youtuberów wybrał się do kultowego miejsca we Wrocławiu i za posiłek dla dwóch osób zapłacił mniej niż 40 złotych. Sprawdźcie, jak smakował im obiad. 
 

Obiad dla dwóch osób za jedyne 37 złotych

Sekretem niskich cen wrocławskiego baru mlecznego Miś wcale nie jest niska jakość potraw. Korzystna dla odwiedzających oferta wynika z dofinansowania, które lokal otrzymuje. Takie wsparcie dla miejsca z tradycją — bo bar działa już od ponad 50 lat — jest nieocenione.

Dzięki dodatkowym funduszom bar mleczny jest w stanie sprzedawać zupy za mniej niż 3 złote i dania główne za mniej więcej 15 złotych. Youtuber Książulo wspomina, że najdroższa pozycja w menu to zamówiony przez niego schabowy z dodatkami.

Zakupy w Biedronce zrobisz nawet w niedzielę. Uruchamiają specjalną funkcję

Jak smakowały dania z baru mlecznego Miś?

Książulo zamówionymi potrawami był więcej niż zachwycony. Choć w nagraniu niejednokrotnie podkreślał, że poziom prezentowany w tego typu lokalach nie może być porównywany do regularnych restauracji, zwrócił uwagę, że jest to świetne miejsce, by zjeść prawdziwie domowy obiad.

O schabowym z mizerią i ziemniakami słyszymy:

Jak schabowy u babci po prostu

Jego towarzysz zwrócił też uwagę na techniczną stronę przygotowania potrawy:

Paniereczka fajna, chrupiąca. [...] Kotlet [przyp. red.] dobrze rozbity. Przepyszne

-mówi krótko, ale konkretnie recenzuje danie.

Podobnie dużo pozytywnych komentarzy zebrały pomidorowa i szczawiowa oraz drugie danie główne, czyli mielone z ziemniakami i tartymi buraczkami na zimno.

Bar mleczny serwuje doskonałe naleśniki

Wrocławski bar skradł serce youtubera zamówionym przez niego deserem. Naleśniki z serem były obficie napakowane farszem, a jego smak nie budził żadnych zastrzeżeń. Jedynym zaskoczeniem był sposób wykonania potrawy — twórca otrzymał naleśniki zawijane w rulon, a nie składane w trójkąty, które jego zdaniem o wiele częściej spotkać można w barach mlecznych.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone receptury na dania kuchni polskiej. Sprawdźcie koniecznie przepis na wybornego schabowego z kością. Być może skusi was też patent siostry Anieli na tradycyjne mięsne gołąbki.

Rosół znajdziemy w każdym barze mlecznym.png
canva/daffodilred

Źródło: YT/KSIĄŻULO