Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Zaczął rozglądać się po półkach z produktami w Biedronce i nagrywać. Mocno skomentował to, co ujrzał

Zaczął rozglądać się po półkach z produktami w Biedronce i nagrywać. Mocno skomentował to, co ujrzał

zakupy w Biedronce
East News/MAREK BAZAK, IG/@michal_wrzosek

Co się stanie, gdy dietetyk kliniczny pójdzie na zakupy do Biedronki? Powstanie z tego filmik, który ocenia produkty z popularnego dyskontu spożywczego. Recenzje jednak bywają miażdżące. Dietetyk Michał Wrzosek komentuje to, co ujrzał na półkach z produktami w Biedronce.

Dietetyk szczerze o produktach z Biedronki

Biedronka jest popularnym dyskontem spożywczym, który codziennie odwiedzają tłumy Polaków. W naszym kraju tych sklepów spożywczych jest już blisko 3500. Jeden z takich sklepów odwiedził  dr Michał Wrzosek, który jest popularnym w sieci dietetykiem klinicznym.

Wrzosek przygląda się składom różnych produktów spożywczych i precyzyjnie określa, co warto kupić, a co lepiej odłożyć na sklepową półkę. Tym razem popularny dietetyk wybrał się na zakupy do Biedronki. Gdy zobaczył, co znajduje się na półkach, postanowił nagrać filmik i powiedzieć, co sądzi o pewnych produktach z Biedronki.

sklep
Canva/Mehrad Vosoughi
Ugotuj makaron, dodaj mięso mielone i zapiecz. W chwilę zrobisz pyszny obiad na kilka dni

Tych produktów nie kupuj w Biedronce

Dr Michał Wrzosek odradza kupno 300-gramowej czekolady Milka z czekoladowymi ciasteczkami. Produkt ma aż 1662 kalorie i 156 gramów cukru. Dietetyk w nagranym filmiku powiedział:

Prawdopodobnie zjesz ją na raz, dlatego lepiej wybierz standardową 100-gramową czekoladę z orzechami

Tu dr Wrzosek wskazał lubianą czekoladę z okienkiem. W swoim filmiku ocenił też parówki Berlinki z serem. Odradził jedzenie przetworzonego czerwonego mięsa. Dietetyk stwierdził:

Jeśli tak lubisz parówki, że musisz je jeść, to wybierz te parówki…

Wskazał na parówki z szynki Kraina Wędlin. Ten produkt w Biedronce leży obok Berlinek, kosztuje tyle samo, a ma o wiele lepszy skład. 

Tych napojów nie kupuj w Biedronce

Dietetyk zwrócił też uwagę na popularne napoje, które można kupić w sieciach sklepów spożywczych, w  tym w Biedronce. Wrzosek stwierdził, że duża butelka coli ma 420 kalorii i 108 g cukru. W nagranym filmiku radził:

Dlatego lepiej wypij puszeczkę coli zero raz na jakiś czas

Dr Michał Wrzosek przyjrzał się też jogurtom w Biedronce. Dlaczego odradził zakupu produktu Danone Gratka?

Ten niby truskawkowy jogurt ma naprawdę dużo cukru, a same truskawki są ostatnie w składzie pod postacią proszku

Jako zdrowszy zamiennik, dietetyk wskazał jogurt Fruvita Pure. Produkt nie ma cukru i zawiera całe owoce. Bomby kaloryczne, które dostarczają nam zbyt dużo cukru, warto zastąpić ich zdrowszymi odpowiednikami. To się da zrobić podczas zakupów w Biedronce. Pisaliśmy o tym, jak Michał Wrzosek ocenił wędliny z Biedronki. Informowaliśmy też, jakie produkty ten dietetyk najchętniej kupuje w Biedronce. 

Źródło: IG/@michal_wrzosek