Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Zaczęło się z samego rana. Tylko dziś w Auchan możesz mieć pączki za darmo. Jest 1 warunek
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 08.02.2024 09:15

Zaczęło się z samego rana. Tylko dziś w Auchan możesz mieć pączki za darmo. Jest 1 warunek

pączki w Auchan
mat. własne

Sieć hipermarketów poszła na całość, jeśli chodzi o promocje na tłusty czwartek. Warto jednak wczytać się w regulamin, zanim rzucimy się po darmowe pączki. Zwrot pieniędzy objęty jest jednym zastrzeżeniem.

Pączki kosztują, ale nie wszystkie

Tuż przed tłustym czwartkiem emocje wzbudzają nie tylko rankingi najlepszych pączków w sieciach handlowych i miastach, lecz także ich cen. Wahania kosztu pączka w Słodkim Słonym Magdy Gessler są wyznacznikiem inflacji, a o tajemnicach pączka za sto złotych czytamy, jakbyśmy oglądali „Dynastię”. Wiemy jednak, że codzienna praktyka jest inna: w rzeczywistości kupując przysmaki kierujemy się między innymi – a czasem głównie – ceną.

Spójrzmy więc na drugi biegun pączkowego menu – gdzie jest najtaniej? Czy to możliwe, żeby za pączki nie zapłacić nic? Domowe produkty nie są tu rozwiązaniem, bo przecież też kosztują – mąka, cukier czy tłuszcz do smażenia nie są przecież za darmo. A zatem – kto da mniej?

pączki w Auchan.jpg
Źródło własne
Biorę chleb tostowy i robię z niego pierogi z pysznym farszem. Nie wierzę, że dopiero teraz na to wpadłem

Darmowe pączki w Auchan

W tym roku palmę pierwszeństwa może dzierżyć Auchan. Sieć rozpoczęła tłusty czwartek od dość nieoczekiwanego komunikatu: „Tylko 8 lutego 100% zwrotu za pączki”. To jedna z wielu promocji sklepu, ale tego dnia być może najciekawsza.

Pączki w Auchan nie są i tak przesadnie drogie. Kosztują od 2,19 zł za taki w lukrze z marmoladą do 2,79 za okaz z nadzieniem jagodowym czy różanym albo z powidłami śliwkowymi. 2,49 kosztują zaś pączki z toffi. Gdybyśmy uzbierali z tego „koszyk” pączków każdego po jednym, średni pączek w Auchan kosztowałby 2,61. Jak obniżyć tę cenę do zera?

Auchan z promocją na tłusty czwartek

Tylko w czwartek 8 lutego, czyli tłusty czwartek, Auchan zaproponował promocję za darmo. Warunków, na które warto zwrócić uwagę, jest kilka. 

Pierwszy z nich i najważniejszy: pieniądze na pączki i tak musimy wydać. Nie zostaną nam one zwrócone w gotówce, a jedynie w postaci e-bonu na ponowne zakupy w tym samym sklepie. Bon ważny jest dodatkowo tylko przez 4 dni, między 12 a 16 lutego. Podróżnicy, którzy kupią pączki w innym mieście i wrócą do domu przed tą datą, nie skorzystają z promocji.

Nie da się też dostać zwrotu pieniędzy za pączki kupione na fakturę. Jeśli więc szef hojnie zaproponował poczęstunek na tłusty czwartek, ani on, ani osoba, którą być może oddelegował po zakupy, nie wróci z bonusem. 

Jest także limit dotyczący kwoty zwrotu. Wynosi 100 złotych. Nie może to być jednak bardzo dotkliwe, jeśli wziąć pod uwagę, że w tej cenie kupić możemy aż 38 „uśrednionych” pączków, 45 najtańszych lub 35 najdroższych.

Przeczytaj także o tajnikach najdroższego pączka w Polsce i o tym, dlaczego Lidl wycofał niektóre pączki przed tłustym czwartkiem.

zwrot za pączki.jpg
Źródło własne