Żaden majonez. Siostra Anastazja zalewa surówkę z selera zupełnie innym składnikiem
Siostra Anastazja jest prawdziwym kulinarnym autorytetem. W jej książkach można znaleźć wiele znakomitych przepisów na dania na niemal każdą okazję. Wsród nich jest sporo pomysłów na smaczne surówki. Ta z selera jest nie tylko łatwa w wykonaniu, ale również pasująca do niemal każdego drugiego dania. Nie ma w niej ani grama majonezu.
Surówka z selera według siostry Anastazji
Siostra Anastazja napisała 17 książek z przepisami kulinarnymi. Zakonnica specjalizuje się przede wszystkim w tradycyjnych daniach kuchni polskiej. Polacy uwielbiają jej patenty na m.in. wymyślne kotlety, zapiekanki, sałatki oraz surówki. Siostra Anastazja do swoich potraw wybiera zawsze łatwo dostępne i niedrogie składniki. Jedną z naszych ulubionych potraw jej autorstwa jest surówka z selera z sosem z kwaśnej śmietany. Idealnie sprawdzi się chociażby na elegancki obiad z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych. Jak ją zrobić? Odpowiedź poniżej.
Ostatnio smażę te kotlety zamiast zwykłych mielonych. W głowie się nie mieści, z czego są zrobione
Lista składnik na surówkę z selera wg. Siostry Anastazji
Do zrobienia surówki z selera potrzebne będą?
- 2 selery korzeniowe
- 4-5 marchewek
- 3 jabłka
- ½ pęczka szczypiorku
- 1 szklanka gęstej, kwaśnej śmietany
- 10 dag rodzynek
- sok z jednej cytryny
- sól i pieprz do smaku
- listki pietruszki do dekoracji
Jak zrobić surówkę z selera?
Obrane selery i marchew zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. Obrane jabłka zetrzyj na tarce o grubych oczkach i skrop sokiem z cytryny, aby nie ściemniały. Wymieszaj je z selerem i marchewką, a następnie dodaj do nich posiekany szczypiorek oraz sparzone wcześniej rodzynki. Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, dodaj śmietanę i dopraw do smaku solą oraz pieprzem i ponownie wymieszaj. Surówkę ozdób listkami pietruszki. Smacznego!
- Śmietanę możesz zastąpić jogurtem naturalnym, a a rodzynki suszoną żurawiną.
Na naszej stronie znajdziesz inne przepisy siostry Anastazji m.in. na kotlety z kapusty oraz migdałowiec bez pieczenia.
Przepis pochodzi z książki: Wielka Księga Siostry Anastazji: przetwory, sałatki, surówki, ciasta i dania tradycyjne, wyd WAM