Żadne pudełko po lodach. Jest 100 razy lepszy sposób na mrożenie koperku
Trzymasz mrożony koperek w pudełku po lodach? Czasem wydaje się, że wszyscy Polacy tak robią. Jednak okazuje się, że takie rozwiązanie ma poważny mankament.
Jak przechowywać koperek
Mrożenie posiekanych koperku czy pietruszki to jeden z najpopularniejszych tricków kuchennych. A używanie do tego pudełka po lodach jest tak popularne, że jest nawet obiektem żartów.
Pudełko po lodach zawierające koperek jest tak często spotykane w polskich domach, że kiedy przypadkiem natkniemy się w nim na lody, jesteśmy niemal zdziwieni. Czy to jednak najlepszy pojemnik na siekaną zieleninę?
Rączka przeszedł samego siebie. Zrobił pierogi z farszem, o jakim nikt by nie pomyślałKoperek w pudełku po lodach
Okazuje się, że niekoniecznie. Miękki plastik łatwo pochłania zapachy i po jakimś czasie może oddawać je do zawartości pudełka. A koperek nie jest za bardzo odporny na takie wpływy.
Zdecydowanie lepiej więc użyć jednorazowej torebki strunowej, wyprodukowanej z bardziej odpornego plastiku, a torebkę taką wymieniać regularnie. Doskonałymi pojemnikami są też słoiki, których w domu nie brakuje.
Konserwowanie koperku
Ponieważ koperku używamy najczęściej w sałatkach i jako posypkę, nie sprawdzi się tu polecana w innych sytuacjach metoda mrożenia. Chodzi o tę, kiedy składnik, który chcemy zamrozić, układamy w pojemniku na kostki lodu i zalewamy oliwą, a następnie wstawiamy do lodówki lub zamrażarki. (Dobra oliwa powinna ściąć się nawet w lodówce).
Warto jednak i tak sięgnąć do foremek na lód. Jeśli mamy ich pod dostatkiem, w jednej z nich możemy ciasno upakować gałązki koperku i owinąć folią spożywczą. Tak zamrożony koperek można trzymać w lodówce przez około rok.
Przypominamy też, na kiedy należy piec wielkanocne mazurki. Wypróbuj też przepis na roladki schabowe z nietypowym farszem.