Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Zamówił jedzenie w knajpie w Zakopanem. Zadziwił go nie tylko paragon
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 18.12.2023 18:12

Zamówił jedzenie w knajpie w Zakopanem. Zadziwił go nie tylko paragon

Książulo w kultowym barze
youtube @ksiazulo

Podobno wielka sława to żart. Jak wypada znany youtuber w starciu z kultowym barem na Gubałówce? Takie recenzji nikt się nie spodziewał. Sprawdź kto z tej dwójki zasłużył na większą rozpoznawalność.

Książulo contra bar na Gubałówce

Wyobraźmy sobie, że jestem zwykłym turystą na Gubałówce i chciałbym zjeść jakąś przekąskę

– proponuje Książulo w jednym z odcinków swojego vloga. Dlatego to właśnie w barze na Gubałówceyoutuber zamawia kilka klasycznych pozycji.

Nigdy nie wylewaj wody po moczeniu grzybów. Dodaj do niej zakwas i postaw na stole. Bliscy przetrą oczy ze zdumienia

Księżulo próbuje zapiekanki na Gubałówce

Po dotarciu do baru youtuber zamówił trzy żelazne pozycje turystycznych przekąsek w ruchliwych miejscach. Trafiło na zapiekankę, hot doga i hamburgera. Nie bacząc na zdradzanie widzom zakończenia swojego odcinka, już na tym etapie mówi, że „w czasach inflacji możemy się nieco zdziwić”, a potem że „cena jest mocna".

Książulo otrzymał swoje zamówienie i oznajmił nam wreszcie, ile zapłacił. Okazało się, że na trzy przekąski i półlitrową butelkę pepsi wydał 54 złote. Po 12 złotych kosztował napój i bułka z parówką, a po 15 złotych hamburger i zapiekanka.

Zrzut ekranu 2023-12-18 o 17.49.21.png
fot. @ksiazulo

 

Książulo je na Gubałówce

Twórca internetowy nie może oprzeć się porównaniom z o wiele tańszych, a smaczniejszych barów, w których się stołował. Jednak jeszcze bardziej niż ceny przekąsek zdziwiła go jakość produktów. O zapiekance powiedział:

Wygląda to bardzo słabo, jak taki tani mrożony podkład kupiony w hurtowni. Szczerze mówiąc nawet jeszcze gorzej, jest niedopieczony, jest blady. Smakuje tak samo jak wygląda. Taniej się chyba już nie da

Książulo próbuje hot doga z Gubałówki

O ile potrawę Książulo wycenił na “mniej niż złotówkę”, i tak wygrała ona konkurencję z pozostałymi produktami – hamburgerem, któremu oberwało się za wszystko na czele z najtańszym ketchupem, a przede wszystkim hot dogiem, którego struktura zacierała różnicę między bułką a wypełnieniem.

Zanim skończył swoje nagranie, vloger miał już pewne objawy niestrawności, a jego operator podtrzymał wyrok: zapiekanka wydaje się najlepsza, bo nie ma w niej mięsa, które mogłoby zaszkodzić. Recenzja okazała się dla baru miażdżąca. Czy w kolejnych sezonach (a może jeszcze w tym) wpłynie to na podwyższenie jakości lokalu? Tego o czosnku zapewne nie wiedzieliście. Będąc w Biedronce zwróćcie baczną uwagę na lodówki z rybami.

Zrzut ekranu 2023-12-18 o 17.49.44.png
fot. @ksiazulo

Źródło: YouTube Książulo